1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sevgilisini yakarak öldüren caniden pişkin savuma: Yanlışlıkla oldu!
Sevgilisini yakarak öldüren caniden pişkin savuma: Yanlışlıkla oldu!

Sevgilisini yakarak öldüren caniden pişkin savuma: Yanlışlıkla oldu!

Ülkemizde son zamanlarda sık sık rastlanılan kadına şiddet/cinayet olaylarına karşı her ne kadar sosyal medya zincirleri oluşturulsa da eski haberler de hâlâ gündeme gelmeye devam ediyor.

A+A-

Yaklaşık olarak bir yıl kadar önce 35 yaşındaki sevgilisi Şengül Vatansever'in ölümüne sebebiyet veren suçlu Ümit Varol'un davası devam ederken 30 Eylül 2019 günü yapılan açıklamada suçlunun tahliyesini istediği, her şeyin yanlışlıkla olduğunu ve asıl amacının arabaya döktüğü benzinle kendisini yakmak olduğunu söylediği açıklandı.

Eğer kendini yakacaksa Şengül Vatansever'in arabada olmasının garipliği dava sahiplerini şüpheye düşürürken telefon kayıtlarının da incelenmesi kararı alındı ancak olayın asıl açıklaması da gözlerden kaçmadı.

İddiaya göre yaklaşık olarak 31 yaşlarındaki Ümit Varol, 35 yaşlarındaki sevgilisi ondan ayrılmak istediği için diri diri yakmıştı. Olayın ardından ortadan kaybolmuş fakat çok sürmeden yakalanmış ve tutuklu yargılanmıştı.

Son dakika gelişmelerinde ise 'canavarca hisle kasten adam öldürmek' suçuyla yargılanan ve alınan kararla ağırlaştırılmış müebbete çarptırılan sanık Ümit Varol, yaklaşık olarak 2 yıldır birbirlerinin hayatlarında olduğunu ve evlenmelerine ailelerin karşı çıktığını, ve cinayete kurban giden Şengül Vatansever'le o gece sabaha kadar telefonda konuştuğunu ifade etti. Telefon kayıtlarına bakıldığında ise sanık Ümit Varol'un, Şengül Vatansever'i öldürmeden önce yaklaşık olarak 79 defa aradığı biliniyor.

Mahkemede ise olayın ayrıntılarıyla ilgili şöyle bir açıklamada bulundu:

"Kütahya'dan Bursa'ya geldiğimde ailesinin izin vermemesine sinirlenip arabamdaki benzini kollarıma döktüm, o da kendi üzerine döktü ve ben yanınca o da yandı, benim bir suçum yok."

 

HABERE YORUM KAT