1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selahattin Demirtaş'a tahliye kararı!
Selahattin Demirtaş'a tahliye kararı!

Selahattin Demirtaş'a tahliye kararı!

Eski HDP eş Genel başkanı olan Selahattin Demirtaş, "terör örgütü yöneticiliği yapmak, Terör örgütü propagandası yapmak, gösteri görüşleri yasasına muhalefet etmek, halkı kin düşmanlığı sevk etmek, alenen tahrik suç işlemeye tahrik etmek, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından yargılanıyordu.

A+A-

Selahattin Demirtaş’ın mahkemesi sonucunda yargılandığı dava da savunmasını tamamladığı gerekçesine istinaden tahliyesine karar verildi. Ancak Selahattin Demirtaş, başka bir dosyadan cezası olduğu için cezaevinde mahkum olmaya devam edecek.

Ankara 19. ağır ceza Mahkemesinde duruşması yapılan Selahattin Demirtaş’ın telekonferans yöntemiyle duruşmaya katıldığı edinilen bilgiler arasında.

Selahattin Demirtaş’ın avukatlari ise duruşmaya mazeret belirterek katılmadıkları biliniyor. Selahattin Demirtaş’ın avukatlarının mazeret dilekçesi olarak hazır olmadıklarını belirtiyorlar. Selahattin Demirtaş ise "Hükümlü olduğum için şimdilik cezaevindeyim. Adil yargılanma için hayırlısı olsun"  dedi.

Selahattin Demirtaş, daha önce terör propagandası yapmak suçundan yargılanmış tüm bu yargılanmadan dört yıl sekiz ay hapse mahkum edilmişti. Ayrıca verilen karar İstinaf mahkemesince hukuka uygun bulunmuştu.

Demirtaş'ın davası 7-8-9 Ocak 2020 yılında devam edilecek.

HABERE YORUM KAT