1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya’da Cemaat olarak namaz kılmak isteyen vatandaşlar, imamla tartıştı! (Video)
Sakarya’da Cemaat olarak namaz kılmak isteyen vatandaşlar, imamla tartıştı! (Video)

Sakarya’da Cemaat olarak namaz kılmak isteyen vatandaşlar, imamla tartıştı! (Video)

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bir camide cemaat olarak namaz kılmak isteyen vatandaşlar, cami imamıyla tartıştı. Cami imamı ise çareyi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye'deki tüm camilere gönderilen genelgeyi okumakta aradı.

A+A-

3 gün önce Koronavirüs salgının önlemek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı bir genelge yayınlayarak bir dizi tedbir kararları alınmış bu kararlar doğrultusunda da camilerde cemaatle namaz kılmak yasaklanmıştı. Ancak Sakarya’da sayılara oldukça fazla görülen bir grup vatandaş, öğle ezanından sonra camiye gelerek kendi aralarında cemaat yaparak namaz kılmak istedi.

İMAM GENELGEYİ HATIRLATTARAK ENGELLEMEK İSTEDİ

Günlerdir televizyonlarda yapılan uyarıları hiçe aldırış etmeyerek yan yana saf tutan cami cemaatine bir uyarıda caminin imamı yaptı.  İmam, Diyanet işleri başkanlığından Türkiye genelindeki tüm camilere gönderilegenelgeyi hatırlatarak, “amaç burada toplamamak idi. Herhangi gibi bir cemaatten bir vatandaş kendi içerisinde de cemaat yaptıramaz. Bu uyarıları kapılara asacağım. Ben istiyor muyum? Arkada durup sizi izlemek. Bu işi bende yapar. Ancak talimat budur..Ama bugün şuan yapılan yanlış diyerek” uyardı ve  genelgeyi okudu.

ARBEDE YAŞANDI

Hoca bu uyarıları yaparken cemaat içerisindeki bir vatandaş "kısa kes hoca namaz kılacağız, yeter hoca, uzatma hoca tamam” diye bağırarak tepki gösterdi. Bu tepkiye yine cami içerisinde bireysel namaz eda etmek isteyen bir vatandaş tepki gösterdi. "sus hocayı dinle" dedi. O arada kısa süreli arbede yaşandı. Neyseki diğer camii cemaatinin ara girmesiyle olay büyümeden dağıldı.

 

HABERE YORUM KAT