1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Rüyada Çamur Görmek Tabiri, Anlamı Nedir? Nasıl Tabir Edilir?
Rüyada Çamur Görmek Tabiri, Anlamı Nedir? Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada Çamur Görmek Tabiri, Anlamı Nedir? Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada Çamur Görmek ne demektir, ne şekilde yorumlanır ve nasıl tabir edilir? Tüm bu soruların yanıtını sondakika.net.tr ekibi olarak sizler için bir araya topladık.

A+A-

Rüyada çamur görmek hastalık ve zillete düşmeye tabir olunur. Çamur rüyası birtakım durumlarda de ecelin yaklaştığına delalet eder, çünkü insan topraktan yaratılmıştır ve tekrar toprağa dönecektir.

Rüyasında çamur gören şahıs hasta bir adamsa, ecel şerbetini içmesine çok bir vakit kalmadığı rivayet edilir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyasında balçık gören bir bireyin öleceğinden korkmak gerekir. Çamur rüyası derhal her vakit problem ve üzüntüye, kötüye yorulan bir rüyadır. Hasta olmayan bir insan rüyasında Çamura girdiğini ya da balçıkda yürüdüğünü görürse o insanın bir belaya maruz kalacağı, hapse düşebileceği ya da detaylı mihnetler yaşayacağı rivayet edilir.

Rüyada çamur görmek aynı vakitte bir uyarıdır; birtakım hatalı işler içersinde bulunduğunuza ve dikkatli olmanızı gerektiren olumsuz hadiselerın yaşanabileceğine işaret eder. Rüyada görülen balçık balçık halindeyse problemnın daha da büyük olacağı rivayet edilir.

Bazı modern ulemaya göre rüyada balçık görmek ya da balçıka düşmek; bireyin servet sahibi olacağının ya da saygısızca bir davranışa maruz kalacağının alametidir. Rüyada balçıkun; akla gelebilecek her türlü problemnın simgesi bulunduğu ve bireyin aile hayatında da gergin ve problemlu günler yaşanacağına işaret ettiği rivayet edilir.
Rüyada balçık görmek bir tabire göre de paranın ve zenginliğin simgesidir. Çamur rüyası, ekmeğini balçık yaparak  ya da toprakla uğraşarak kazanan biri amacıyla hayırlı bir rüyadır. Bir şahıs rüyasında balçıka girdiğini ve üzerine başına balçık sürdüğünü görürse o bireyin hastalığa maruz kalacağı ve perişan bir hale düşeceği rivayet edilir.  Bina amacıyla balçık gerçekleştirme rızık istikbal olmasına ve faydaya yorumlanır.

Rüyasında yerden Çamur aldığını gören bireyin düşmanına mağlup düşeceği, boyun eğeceği rivayet edilir. Kişinin rüyasında balçıkun içersinde bir şey bulması o bireyin eline piyango ya da benzer bir kaynaktan para geçeceğine delalet eder. Rüyada yağmur suyundan ya da su yolundan dhadiseı oluşmuş balçık görmek hayra yorulmaz.
Rüyasında balçık kullanarak bina yaptığını gören bireyin din ve iman tarafından kuvvetli bir şahıslik bulunduğu rivayet edilir. Bir kimse rüyasında peygamberimizin kutsal kabrini balçıkla sıvadığını görürse, bu rüya o kimsenin hacca gideceğine ve O’nu ziyaret esnasında brilikte haccedeceğine şeklinde yorumlanır.

Kişinin rüyasında kendi evini yaş çamur kullanarak sıvaması onun düzgün, yararlı, iyi bir adam bulunduğunun alametidir. Rüyada Kabe duvarını balçıkla sıvadığını gören bireyin hac yolculuğu gerçekleştireceği rivayet edilir. Rüyada balçıkla cami sıvamak bunu yapan bireyin İslamiyete hizmet ederek şeref ve sevap kazanacağına yorumlanır.
Rüyasında balçıkları yıkayıp temizlediği gören bireyin bir vakit sonra problem ve üzüntülerinden kurtulacağı rivayet edilir. Rüyada balçık gerçekleştirme ise iyi ve yararlı bir iş yapılacağına işaret eder. Arada sırada balçık yapan bir bireyi görmek üzüntü, problem ve kedere yorumlanır.

Rüyasında çamurdan kurtulduğunu, vücudunu ve giysilerini balçıkdan temizlediğini gören bireyin dini bakımdan ona yazılı olan günahlardan ya da dünya kederlerinden kurtulacağı rivayet edilir. Çamurdan kurtulamaması, bedenini ve elbiselerini temizleyememesi ise üzerine isabet eden balçıkun miktarı kadar günah ve keder yaşayacağına yorumlanır.

Çamura basmak dünya işleriyle alakalı kanaat ve uğraşıların yoğun bulunduğuna da işaret eder. Kişinin rüyasında bir balçıka düştüğünü görmesi beklenmedik bir mirasa konacağının işaretidir. Sokakta giderken üzerine balçık sıçradığını gören bir kimsenin bu rüyası ise onun yeni bir iş imkânına kavuşacağı şeklinde tabir edilir.

Kuru Çamur Görmek

Rüyada katı ve kuru balçık görmek para cinsinden olan mala yorumlanır.

Yaş / Sulu Çamur Görmek

Rüyasında yaş balçık gören bireyin iyi, doğru ve makbul bir insan bulunduğu rivayet edilir. Yaş balçık sahip olunan durumun düzeleceğinin de alametidir. Sulu balçık rüyası kötü ahlaklı bir kadına da yorumlanır.

Rüyada Çamura Batmak

Rüyada bir göl ya da nehirde balçıka batmak hükümet doğrulusunda istikbal bir keder ve problemyı işaret eder. Çamura batmak, dünya işleri üzerinde çok çok düşünmeye de yorumlanır.

Çamur Yemek

Rüyasında pişmiş balçık yediğini gören bireyin bu rüyası, o bireyin gıybet ve iftiraya maruz kalacak olması ile tabir edilir.  Rüyada balçık yemek; yenen balçık miktarınca mal yeneceğine de delalet eder. Bu rüya bireyin malını eşi amacıyla harcayacağı şeklinde de tabir olunur. Çamur yeme rüyası mal biriktirmeye de yorumlanır.

 

HABERE YORUM KAT