1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Polisin “dur” ihtarına uymayan şüpheliler, kaza yapınca yaya olarak yakalandılar!
Polisin “dur” ihtarına uymayan şüpheliler, kaza yapınca yaya olarak yakalandılar!

Polisin “dur” ihtarına uymayan şüpheliler, kaza yapınca yaya olarak yakalandılar!

Polisin şüphelenip Ataşehir'de durdurmak istediği bir araçta bulunan 3 şüpheli, polisin “dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Polisten kaçmaya çalışan şahıslar kaza yapınca, bu kez yaya olarak kaçmaya çalıştı. Ancak, polis çok geçmeden şüphelileri kıskıvrak yakaladı.

A+A-

Olay İstanbul, Ataşehir ilçesinde akşam saatlerinde gerçekleşti. Uzun süre yaşanan kovalamacı sırasında, polise ateş açan 3 şüpheli daha sonrasında arabanın hakimiyetini kaybederek bir kaza yaptılar. Kaza sonucunda, arabayı terk ederek yaya olarak kaçmaya çalışan şüpheliler, polis tarafından uzun bir takibin ardından kıskıvrak yakalandı. Polisin ateş açması sonucunda, aralarından bir şüpheli yara aldı ve kullandıkları aracın kendilerine ait olmadığı ev çalıntı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerin, Ataşehir'de şüphelendikleri bir aracı durdurmak istemeleri sonucunda, araç durmayarak son hızla kaçmaya başladı. Polisle arasında yaşanan kovalamaca sırasında, araç ara sokaklara girerek izini kaybettirirken, polis ekipler de bölgede geniş çapta yoğun bir arama çalışması başlattı.

POLİSE ATEŞ ETTİLER

Polis başlattığı arama sonucunda şüpheli aracı Alaca Sokak'ta park edilmiş halde buldu. Araçtan çıkan 3 kişi ise koşarak başka bir araca bindi ve o araçla kaçmaya devam etti. Kaçarken polisle silahlı çatışmaya giren şüpheliler, polisin aracın lastiklerine ateş etmesi sonucu daha fazla aracın hakimiyetini sürdüremeyip kontrollerini kaybederek kaza yaptı. Kaza sonrasında araçtan inerek, bu sefer yaya olarak kaçmaya çalışan şüpheliler kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerden birinin, polisin açtığı ateşten dolayı yaralandığı görüldü. Yaralanan şüpheli, sağlık görevlilerinin gelmesiyle birlikte ambulansla hastaneye kaldırıldı. Diğer iki şüpheli ise gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

KULLANDIKLAR ARAÇLAR ÇALINTI ÇIKTI

Olay sonrası, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler ile Ataşehir Asayiş Büro Amirliği ve Olay Yeri ekiplerinin sokakta ve araçlarda yapmış olduğu 3 saatlik uzun ve kapsamlı inceleme sonrasında, araçların çalıntı olduğu bilgisine ulaşıldı. Bundan dolayı, araçlar polis otoparkına alındı.

Ayrıca, 3 şüpheliyle ilgili yapılan soruşturmada, şüphelilerin daha önce işledikleri suçlardan dolayı sabıka kayıtlarını kabarık olduğu ve yine bu suçlardan dolayı bir çok yerde arandıkları öğrenildi. Olayla ilgili inceleme emniyet genel müdürlüğü birimlerince hala devam ediyor.

HABERE YORUM KAT