1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğretmenin Katili İçin İstenen Ceza Ağırlaştırılmış Müebbet
Öğretmenin Katili İçin İstenen Ceza Ağırlaştırılmış Müebbet

Öğretmenin Katili İçin İstenen Ceza Ağırlaştırılmış Müebbet

İstanbul Pendik’te sözde kendisini öldürmesi için tutuğu kiralık katilin öldürdüğü öğretmen İlkay S. Yi öldüren sanık hakkında dava açıldı. Savcı sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebi ile dava açtı.

A+A-

Pendik’te öğretmenlik yapan İlkay s. Yi öldürmekten yargılanan sanık Tanju D. İle ilgili yürütülen soruşturma sonucu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Pendik’te 21 Nisan 2019 tarihinde sözde kendisini öldürmesi için kiralık katil tuttuğu sanık Tanju D. Tarafından öldürülen öğretmen ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı ve sanık Tanju D. Hakkında dava açıldı. İddianamede öğretmen İlkay S.nin daha önce iki kez intihar girişiminde bulunduğu ve psikolojisinin bozuk olduğuna yer verildi.

Ayrıca iddianamede sanığın, müteveffa öğretmen ile sosyal medyada tanıştıkları ve öğretmenin sanık Tanju D. Ye kendisini öldürmesini istediğini ancak sanığın ilk başta bu teklifi kabul etmediği yer aldı. İddianamede taraflar arasındaki yazışmalar ve ses kayıtlarında müteveffanın sanığa kendisini öldürmesi için adeta yalvardığı, müteveffanın kendisinin ölmek istediği ve sanıktan kendisini öldürmesini istediği belirtildi.

Ayrıca bu eylemi tarafların beraber tasarlayarak gerçekleştirdikleri tasarlayarak kasten öldürme suçunun oluştuğu ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanma imkanının yer olmadığı da yer aldı.

HABERE YORUM KAT