1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. N11.com çöktü mü? Alışveriş yapmak isteyen milyonlarca kişi soruyor!
N11.com çöktü mü? Alışveriş yapmak isteyen milyonlarca kişi soruyor!

N11.com çöktü mü? Alışveriş yapmak isteyen milyonlarca kişi soruyor!

n11.com’a girmek isteyen bazı kullanıcılar n11.com’a erişemeyince twitter’den tweet atarak N11.com çöktü mü? N11’e neden açılmıyor? sorularını arama motorları üzerinden arıyor.

A+A-

Her yıl olduğu gibi bu 2019 yılında da n11.com gerçek manada indirim fırsatını internet tutkunu alışveriş severlere sunuyor. Ancak her yıl milyonlarca reklam kampanyaları ile binlerce potansiyel müşteriyi web sitelerine çeken n11.com zaman zaman çökme sorunu yaşıyor.

İndirimler başladı

Geliyor, geldi derken 11 Kasım indirimleri başladı. Vatandaşlar indirimli ürünleri satın almak için n11.com’a giriş yapıyor. Ancak ne yazık ki N11.com yoğunluk nedeniyle sunucuları isteklere cevap vermiyor. N11.com’a erişim problemi yaşayan kullanıcılar sosyal medyada “N11.com çöktü mü, n11 çöktü hayırlı olsun” biçiminde tweetler atmakta.

2018 yılında da çöktü!

Her yıl milyonlarca reklam bütçesiyle televizyonlarda yayınladıkları başarılı reklam kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran n11.com’un daha önceki yıllarda da yaşamış olduğu acı tecrübeleri hesaba katarak çözüm üretmesi bekliyor. Ancak gelinen noktada  geçtiğimiz senelerden n11.com ders çıkaramamış gözüküyor.

N11 Mağazaları satıcı ofisine giremiyor!

N11.com üzerinde saat 10:30 itibariyle alıcılar tarafında herhangi biri erişim problemi gözükmese de satıcı ofisi adı verilen mağazaların siparişleri görüntülediği, ürün stok bilgilerini güncellediği panele erişim sağlayamıyor.
Bu durum bazı satıcıları zor bir duruma sokacağı siparişleri yetiştiremiyeceği veya stok sorunu yaşayacağı anlamına geliyor.

N11’den satıcı ofis hakkında açıklama:

Mağaza sahipleri n11 mağaza destek merkezlerine attığı maillerde satıcı ofislerine erişemediğini belirtiyor. N11 ise bu konuda şu açıklamayı yapıyor. “Yoğunluk sebebi ile geçici olarak durdurulmulştur.Kısa sürede yeniden erişim sağlanacaktır”

n11 neden açılmıyor?

Bir web sitesinin çökmesine neden olan bir çok sebep vardır.  Web siteleri çökmelerini iç ve dış sorunlar olarak ikiye ayırabiliriz. İç sorunlar arasında Hosting yani barındırma, sitenin kodlamasındaki hatalar, güncellemeler olarak sıralayabiliriz.
Dış nedenler ise aşırı hit (reyting), engellemeler ve tabi ki saldırılar olarak sıralayabiliriz. Sunucu yöneticileri zaman zaman sistemlerinde güncellemeler yapmaktadır. Yaptıkları bu güncellemeler ve yeni paket yüklemeleri sırasında server kapanabilir veya sisteminiz zarar görebilir bu tip durumlarda siteye ulaşılamaz.
Ancak biz n11 gibi büyük bir firmanın güncellemeden dolayı kapanacağını düşünmüyoruz. Zira böylesine büyük bir web sitesi için ana server'a yükleme yapılmadan öncetest sunucularında gerçekleşir.
Bu durumda tek ihtimal kalıyor. aşırı hit (reyting)...

N11 hakkında bilgi

N11, sanal bir alışveriş merkezi olarak yakın zaman önce hayatımıza girdi. Şirketin bir anda yükselmesi ve bugün Türkiye’de hemen herkese hitap edebiliyor olması, şirketin kurucu ismini merak etmemize neden oluyor. N11, Doğuş Planet’e ait olan açık pazar platformu… Bu platformda işletmeler ürünlerini sergileyebiliyor. Doğuş Planet’e gelecek olursak, bu şirket, Doğuş Grubu ile Güney Koreli bir grubun, SK Group’un ortak imzasını taşıyor. Haziran 2012’de kurulan şirketin ilk projesi ve aynı zamanda yatırımı olan N11, kısa sürede ünlendi ve çok iyi seviyelere geldi.

N11 bugünlerde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bulunan Teknokent’te araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüketicinin e ticarete yönelik algısını değiştirmek üzere çeşitli araştırmalar yapan şirket, 2014’ün ilk yarısında yirmi bir bin kayıtlı mağazaya ulaşmıştı. Yine bu tarihte sitede sayısı yirmi beş milyona varan ürün sergileniyordu. Dört milyona yakın üye ve iki yüz milyon ziyaret sayısı da yine sitenin bu tarihte ulaştığı verilerdir.

HABERE YORUM KAT