1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekilliği düşen CHP'li Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama! "Birkaç güne teslim olacağım"
Milletvekilliği düşen CHP'li Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama! "Birkaç güne teslim olacağım"

Milletvekilliği düşen CHP'li Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama! "Birkaç güne teslim olacağım"

Türkiye Büyük Millet Meclis’inde (TBMM) okunan kararla milletvekiliği düşürülen CHP’nin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu açıklama yaptı. Berberoğlu cezasını yatmak için birkaç güne kadar teslim olacağını ifade etti.

A+A-

CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilleri TBMM genel kurulunda alınan kararla düşürüldü.

Milletvekiliği düşürülen CHP'li HP'li Enis Berberoğlu CHP genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

“KARAR SÜRPRİZ DEĞİL”

Enis Berberoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Dakikalar önce TBMM’de milletvekilliğim düşürüldü ve kalan cezamın infazına devam edilmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde kalan cezamı yatmak için teslim olacağım. Bu karar bana sürpriz olmadı çünkü benim çıktığım günden bu yana Türkiye’de demokrasi koşullarında bir düzelme olmadı. Bu açıklamayı CHP Genel Merkezi’nde yapıyorum. Genel Başkanımızın dediği gibi demokrasi için bedel ödenecekse bunu ilk CHP’liler öder. Hepinizden helallik istiyorum. 5 yıl siyasi yasaklı olacağım için bir süre karşınızda olamayacağım ama her zaman CHP’liyim, CHP’li kalacağım.

MİT TIRLARININ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLAMIŞTI

CHP'li Berberoğlu ise MİT TIR’ları görüntülerini  dönemin Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın yönetmeni Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasını almış ve bu ceza Yargıtay tarafından onanmıştı. Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine de karar verilmişti.

HABERE YORUM KAT