1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Millet Kıraathanesi yapılacak denilen uçak, Yomralıları isyan ettirdi
Millet Kıraathanesi yapılacak denilen uçak, Yomralıları isyan ettirdi

Millet Kıraathanesi yapılacak denilen uçak, Yomralıları isyan ettirdi

Trabzon havalimanında pistten çıkarak korkulu dakikalar yaşatan uçak, Yomra ilçesine getirilmiş ve millet kıraathanesi yapılacağı söylenmişti. Yomra’da Pazar yerine bırakılan uçağın çevre kirliliği oluşturuyor gerekçesiyle şikâyette bulunan vatandaşlar bulunduğu yerden derhal taşınmasını talep ediyorlar.

A+A-

UÇAK ÇÜRÜYOR

Dönemin belediye başkanı tarafından Yorma ilçesine getirilen ve Millet Kıraathanesi yapılacağı söylenen uçak artık yavaş yavaş çürümeye yüz tuttuğu belirtiliyor. Öyle ki uçağın parçalarının her tarafa dağıldığı da dikkatlerden kaçmadı.

Önlem olarak gelişi güzel kapatılan ve hiçbir güvenlik önlemi alınmayan uçak çürümeye terk edilmiş izlenimi veriyor. Pazar yerinin yanı başında atıl durumda duran uçağın görüntü kirliliği oluşturduğu hakkında vatandaşın kaldırılması ve başka yere nakledilmesi yönünde talepleri bulunuyor.

Uçak o kadar bakımsız haldeki üçerine gereksiz yazılarla karalandığı görülüyor.  Vatandaşın daha güzel bir yerde amacına uygun kullanılmış olsa çevre kirliliğinin de ortadan kalkacağını belirtiler.

HABERE YORUM KAT