1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP, Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın o sözlerini affetmedi! Görevden alındı!
MHP,  Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın o sözlerini affetmedi! Görevden alındı!

MHP, Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın o sözlerini affetmedi! Görevden alındı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın görevden alındığını açıkladı.

A+A-

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya yönelik ifadesinde “Maşallah asker karısı gibi ağlıyor" demişti. İl Başkanı Pehlivan'ın kullanmış olduğu maksadını aşan bu sözler, asker eşleri ve sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu konuda bir adım atarak, Burak Pehlivan’ın bu sözleri nedeniyle görevden alındığını açıkladı.

MHP'li Yalçın, Burak Pehlivan’ın görevden alınmasını şu açıklamayla duyurdu:

 "MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır" dedi.

“Maşallah asker karısı gibi ağlıyor"

İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya yönelik eleştirilerde bulunmak isteyen Burak Pehlivan şu sözlerde bulunmuştu:  "Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. 'Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu' gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde" demişti.

Burak Pehlivan Kimdir?

Burak Pehlivan 1986 Aydın doğumlu. İlköğretim ve lise ve üniversite tahsilini Aydın’da tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Şuanda ticaretle uğraşıyor. 2007-2013 yılları arasında Aydın Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Evli olan Pehlivan’ın eşi öğretmen. Babası emekli annesi ise ev hanımı.

Başkan Burak Pehlivan'ı yönetimi şu şekildeydi:

Üyeler; Mustafa Burhaniye, Yusuf Sayıntürk, Ahmet Adıgüzel, Soner Sargın, Fatih Esmek, Ahmet Baskın, Murat İnan, Semih Akgün, Sezgin Aydın, Burhan Uçaş, Levent Zor, Osman Yavuz, Asil Ünlü, Erkan Anlı, Aydın Uslu, Ahmet Battal, Kazım Oluç, Mehmet Favzi Özkul, Sermet Sabırlı, Oğuz Aydın, Fethi Yağız, Ahmet Şahin.

HABERE YORUM KAT