1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Metin Hara Duruşmasına Artık Zorla Getirilecek
Metin Hara Duruşmasına Artık Zorla Getirilecek

Metin Hara Duruşmasına Artık Zorla Getirilecek

Güzel model Adriana Lima ile bir zamanlar adı aşk dedikodularına karışan Metin Hara’nın başı dertte. “Diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak” suçundan hapis istemiyle yargılanan Hara, avanın ikinci duruşmasına katılmaması sebebiyle hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

A+A-

Enerji ve düşünce gücü gibi temaların yer aldığı kitaplarıyla tanınan Hara, 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Davanın ikinci duruşmasına katılmaması sebebiyle hakkında zorla getirilme kararı da çıkarıldı.

Mevcut duruşmasına 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bakılırken 2 seneden 5 seneye kadar “Diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak” suçundan hapis istemiyle yargılandı. Duruşmaya Metin Hara katılmazken duruşmada avukatı, Corona sebebiyle müvekkilinin gelmediğini sonraki duruşma gününe hazır bulunacağını belirtti. Mahkeme tarafından çağrılmasına rağmen duruşmaya gelmeyen Metin Hara için zorla getirilme kararı çıkarıldı.

Metin Hara kendisini tanıtırken, “Tamamlayıcı tıp uzmanı, fizyoterapist, enerji uzmanı” gibi sıfatlar kullandığı kaydedildi. Buna uygun olarak da seanslar, eğitimler verdiği ve hastalıkları iyileştirdiğini iddia ettiği öğrenildi. Yapılan araştırmalar sonucunda ise Hara’nın İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksek Okulu’ndan mezun olduğu ancak kendisini “Tamamlayıcı Tıp Uzmanı” olarak gösterebileceği herhangi bir belge ve diplomasının olmadığı da belirlendi.

HABERE YORUM KAT