1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kurulacak yeni partinin 2023 Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül mü olacak?
Kurulacak yeni partinin 2023 Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül mü olacak?

Kurulacak yeni partinin 2023 Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül mü olacak?

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun ayrı ayrı yeni parti kuracağı uzun süredir gündemdeydi. Bugünlerde ise yeni bir iddia ortaya atıldı, bu iddialara göre Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tekrar 2023 yılında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurulacak olan 2 partininde aday gösterileceği konuşuluyor.

A+A-

Sağ kesimin uzun süredir konuştuğu ve nihayet kurulacağı kesinleşen yeni parti henüz kurulmamışken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, için partiden ihraç talebi için düğmeye basıldı. Ahmet Davutoğlu’nun ekibinden "artık partileşme kaçınılmaz" sözleri ise ortamı iyice germeye başladı.

2019 yılı bitmeden yeni partiyi kurmak isteyen Ali Babacan, yıl sonuna gelmeden yeni partinin açıklanması bekleniyor. Ak Parti’de uzun yıllardır görev almış kişilerinde yer alacağı tahmin edilen yeni parti'nin henüz ismi belli değil. Özellikle muhafazakâr Kürt seçmenin oylarını alması beklenen yeni parti için yapılan kamuoyu araştırması ile elde edilen sonuçlar ise oldukça çarpıcı.

2 Yeni parti'nin birbirinden bağımsız hareket edeceği konuşulurken, aynı zamanda bu partilerin ortak Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ün ise cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlandığı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Ali Babacan'ın ilk defa röportaj vermesi ise Davutoğlu takımından eleştiri aldı.

Davutoğlu ve yakın çalışma arkadaşlarının partiden kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildiği dönemde, Ali Babaca’nın vermiş olduğu röportajın biraz daha bekletilebileceği yönünde oldu.

HABERE YORUM KAT