1. HABERLER

  2. Kitaplar ayaklandı!
Kitaplar ayaklandı!

Kitaplar ayaklandı!

Pendik Belediyesi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan çocuk hastalara yönelik ücretsiz kitap servisi başlattı.

A+A-

Uygulama kapsamında Pediatri Servisi’nde yatarak tedavi gören çocuklara 15 günde bir 200 yeni kitap ve dergi hediye ediliyor.

Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün “Kitaplar Ayaklandı” sloganıyla başlattığı anlamlı kampanya, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çocuk hastalar için düzenleniyor. Hastanenin Pediatri Servisi’nde yatarak tedavi gören çocuklara 15 günde bir 200 yeni kitap hediye ediliyor. Kitabı okuyarak özetleyen çocuklara bir sonraki dağıtımda iki kitap hediye ediliyor. Pediatri Servisi’nde görevli Perihan Aslan, Pendik Belediyesi işbirliğiyle birlikte düzenlenen programda çocuklara özellikle eğlenceli kitapları hediye etmeye gayret gösterdiklerini, kitap okumanın tedavi süreçlerine katkı sağladığını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli de uygulamanın ilk gününde çocuk hastaları ziyaret ederek kitap ve dergi servisi yaptı.

HABERE YORUM KAT