1. YAZARLAR

  2. Yusuf Saray

  3. Karasu, AK Parti belediyeciliğinden nasibini almamış!
Yusuf Saray

Yusuf Saray

Karasu, AK Parti belediyeciliğinden nasibini almamış!

A+A-

Karasu, Marmara Bölgesi'nde yer alan, Sakarya iline bağlı bir ilçe. TÜİK rakamlarına göre son nüfusu 64 bin 790. Bu ilçe, İstanbul gibi metropol bir şehrin kalabalığından, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin en uğrak noktası.  Dolayısıyla yazın bu nüfus, 700 binlere kadar çıkmaktaymış. Süper rakam.. Ancak gel gelelim bu ilçenin hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum.

Karasu, Ak Partili bir belediye tarafından yönetildiğini duyuralım. AK Parti Karasu’dan aldığı oy oranıyla AK Parti’nin Sakarya’daki kalesi.. 24 Haziran 2019 yerel seçimlerinde Yüzde 50'nin üzerinde oyla İshak Sarı, tartışmasız oyları silmiş, süpürmüş..Yazımın başlığında AK Parti’nin belediyeciliğinden nasibini almadığını yazdım.

Biliyorsunuz “AK Parti” denilince, “hizmet denilince” akla ilk gelen kuşkusuz AK Parti’nin ulaşımdaki reform gibi alt ve üst yapı yatırımları geliyor. Denizin yüzlerce metre altına tüp geçitler mi derseniz, köprüler mi derseniz,  hızlı trenler mi derseniz, şehirler arası duble yollar mı derseniz? bunun gibi daha sayamayacağımız yüzlerce hizmet.

Ancak Karasu’da maalesef bu konuda hiç nasibini almamış. İlçenin tüm yolları kaba tabirle “mezar” gibi. Her mahallesinde her sokağında mutlaka bir çukur, bir altyapı yetersizliği mevcut.  Biraz yağmur yağsa hemen öbek öbek su birikintileri toplanıyor. Nacizane tavsiyem; ilçenin bir altyapı ve üst yapı haritası çıkarılıp öncelikle ASFALTSIZ sokak ve caddelerin asfaltlaması, en azından soğuk beton dökülmesi, ana caddelerde yağmur nedeniyle oluşan çukurların acilen yamalanması en azından bu yaraya merhem olacaktır.

Şimdi belki yazımızı görenler; “Covid-19 var kardeşim.! Nasıl yapalım? Her şey sıkıntı. Piyasa zaten durmuş bir çivi çakıldığı yok.! İnşaat gelirleri bitik” vallaha haklılar… Ancak bu yazımı 3 yıldır Karasu’nun Aziziye mahallesinde yazlık evi olan gazeteci, bir vatandaş gözüyle bakarak yazdım.

Diyeceksiniz ki gazeteciler hep kötüler mi yazar? Tabi ki hayır.! Ben ilçenin en büyük sorununa dikkat çekmeye çalıştım... 2002'de göreve gelen AK Parti, insanların belediyecilik anlayışlarını değiştirmiş durumda. Fitnes merkezleri, spor salonları, olimpik yüzme havuzları bunlardan sadece bazıları.

****************

Konuyu dağıtmadan gelelim ilçedeki sayın İsak Sarı, başkanın başarılı çalışmalarına, biz gazeteciler hep başarısızlıklardan bahsedecek değiliz.

Özellikle Sakarya’nın deprem bölgesi olmasıyla Karasu’da 2 kattan büyük yapı yok denecek kadar az.  Bu gören herkesten tam not alıyor.

İlçenin genel temizliği,  kumsal ve sahillerin genel temizliği gayet başarılı. İlçenin sahil merkezine yapılan sosyal donatı alanları yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası İnşaatının hızla devam etmesi gayet güzel ilçeye değer katacak çalışmalar.  Ancak sahil plajlarına da biraz daha önem verilirse ilçenin değeri çok daha fazla değerlenecektir.

Benden şimdilik bu kadar.   

Bir gelişme olursa buradan haberdar ederim.

Bu yazı toplam 445 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT