1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kahramanmaraş’ta İş bulma vadiyle 5 kişiyi dolandıran sahte üsteğmen yakalandı
Kahramanmaraş’ta İş bulma vadiyle 5 kişiyi dolandıran sahte üsteğmen yakalandı

Kahramanmaraş’ta İş bulma vadiyle 5 kişiyi dolandıran sahte üsteğmen yakalandı

Kendisini üsteğmen olarak tanıtarak 5 kişiyi iş bulma vadiyle dolandıran Turgay Atmaca isimli şahıs, Kahramanmaraş’ta bir rezidansta düzenlenen operasyon ile yakalandı. Yakalanan şahıs ifadesinde suçunu itiraf etti.

A+A-

Kendini üsteğmen olarak tanıtan ve internetten tanıştığı 5 kişiyi iş bulma vadiyle kandırarak yaklaşık olarak 12 binlirasını alan 29 yaşındaki Turgay Atmaca isimli şüpheli şahıs, polis ekiplerinin başarılı takibi sonucu yakalandı.

Olay dolandıran şahısların Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü’ne şikayetçi olmasıyla meydana çıktı.

Şikayetçi vatandaşlar ifadelerinde "Çarşıda buluştuğumuzda üniforması ve silahı vardı. Komutan olduğuna inandığımız için arkadaş olduk ve borç para verdik. 'Görevli olduğum askeriyede çevrem var, size iş ayarlarım' dedi. İş bulacağını söylediği için para verdik" dediler.

TURGAY ATMACA REZİDANSTA YAKALANDI

Şikayetçilerin eşgalini belirdiği şahsı Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcının, poliste 'bilişim yoluyla hırsızlık' suçundan kaydı olan Turgay Atmaca olduğunu belirledi. Bir rezidansta yaşadığı tespit edilen Turgay Atmaca, düzenlenen operasyonla yakalandı.  Evde yapılan aramada ise üsteğmen rütbesinin takılı olduğu üniforma ile kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

İFADESİNDE SUÇUNU İTİRAF ETTİ!

Polisteki  sorgusunda suçunu itiraf eden Atmaca'nın ifadesinde, "İnternetten tanıştığım bir kadının 'Seni askeriyede kantine görevli olarak alabilirim' diyerek,1500 lirasını aldım. Yine internette tanıştığım bir başka kadından da 'Seni askeriyeye temizlikçi olarak alabilirim' diyerek 1400 lira dediği öğrenildi.
Turgay Atmaca, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

HABERE YORUM KAT