1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Karısını Öldürdü! Kefalet Ödeyip Serbest Kaldı
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Karısını Öldürdü! Kefalet Ödeyip Serbest Kaldı

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Karısını Öldürdü! Kefalet Ödeyip Serbest Kaldı

Eşini öldürdüğünü kabul eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed Ali Necefi, kefalet ile serbest bırakıldı.

A+A-

Öldürülen eşin gerekçeleriyle idam edilmesi gereken eski İran Cumhurbaşkanı yardımcı ve eski Tahran Belediye Başkanı Muhammed Ali Necefi’nin eski eşin ailesine kedini affetmesinden hemen sonra kefaletle serbest kaldığını bilgilendirdi.

İran'ın yarı resmi ajansı Fars'a göre, Necefi'nin avukatı Hamid Guderzi, müvekkilinin 1 milyar tümen (resmi kur üzerinden yaklaşık 238 bin dolar) kefaletle serbest  kaldığını belirtildi. Necefi'nin, maktul eski eşinin ailesinin rızasını aldıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Uzunca bir süre Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcılığı tarzında üst düzey işlerde yer alan eski İran Cumhurbaşkanı yardımcı ve eski Tahran Belediye Başkanı Muhammed Ali Necefi, 28 Mayıs'ta ikinci eşi Mitra Ostad'ı silahla vurarak öldürmüştü.

Cinayet sonrası kendi isteği ile teslim olan Eski İran Cumhurbaşkanı yardımcı ve eski Tahran Belediye Başkanı Muhammed Ali Necefi  eşini öldürdüğü gerçeğini açıklamış, yargılandığı mahkeme tarafınca idam cezasına çarptırılmıştı.

HABERE YORUM KAT