1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İmamoğlu'ndan bir zamda Hamidiye suyuna! yüzde 50 arttı!
İmamoğlu'ndan bir zamda Hamidiye suyuna! yüzde 50 arttı!

İmamoğlu'ndan bir zamda Hamidiye suyuna! yüzde 50 arttı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni yaptığı zamlarla gündeme geldi. İmamoğlu Minibüs, taksi, dolmuş, İSPARK ve İSBİKE fiyatlarından sonra Hamidiye suyuna da yüzde 50 zam yaparak yine büyük tepki topladı.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, son bir kaç haftadır zam haberleriyle gündemde. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemerburgaz’daki Hamidiye Su Anonim Şirketi tesislerinde incelemelerde bulunmuştu. Bu incelemelerden kısa bir süre sonra zam haberi geldi. Gelen bu zam haberi ile İmamoğlu, yeniden tepkilerin odağı oldu.

Taksi, dolmuş, Minibüs, İSPARK ve İSBİKE zamlarından sonra bir zam haberide İBB'ye ait HAMİDİYE sulları için geldi.

YÜZDE 50 ZAM YAPILDI!

Ekrem İmamoğlu'nun Hamidiye Su Anonim Şirketi tesislerinin ziyaretinin ardından Hamidiye Su fiyatları, farklı oranlarda zamlandı. 9 lira olan damacana su artık 11 lira. 1 liradan satışta olan 0,5 litrelik su ise yüzde 50 zamla 1,5 liraya yükseldi.

EKREM İMAMOĞLU: ZAM DEĞİL FİNANSAL DÜZENLEME

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK'a gelen zamların ardından "bu bir zam kararıdeğil, finansal düzenleme yapıyoruz. Burada yanlış bir sistem hatası var. Elbette bir zam çalışması olacaktır." ifadeleriyle eleştirilere yanıt vermişti.

HABERE YORUM KAT