1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İmamoğlu; Vakıflara Para Yok
İmamoğlu; Vakıflara Para Yok

İmamoğlu; Vakıflara Para Yok

“Adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti.“ böyle demişti İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan tam 2 ay sonra da aralarında Ensar, TURGEV ve TUGVAN’ın da olduğu İBB’nin kasasından 100 milyonlarca para aktarılan beş vakıfla protokolün iptal edildiğini açıkladı.

İmamoğlu, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada; “Vakıflara aktarılmış, verilmiş, kaynaklar adına söylüyorum iptal edilmiş tam 350 milyon liralık sürece nokta koymuş durumundayız.” dedi.

İBB’nin vakıf ve derneklerle olan tartışmalı işbirlikleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla düğmeye basıldı.

Vakıflara yönelik yapılan yardımlar için inceleme başlatıldı. Bu 6 altı vakıfa İBB’nin kasasından yatırılan paranın tam 357.453.972.24 TL olduğu ortaya çıktı.

56 MİLYONLUK YEMEK DESTEĞİ

İBB Başkanı İmamoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “ Daha işin başındayız. Sadece bir vakıfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. İnanılmaz bir rakam. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz?. Bu daha başlangıç" şeklinde yorumladı.

HABERE YORUM KAT