1. HABERLER

  2. İBB'de yeni atama: Medya A.Ş. Genel Müdürü İpek Elif Atayman oldu
İBB'de yeni atama: Medya A.Ş. Genel Müdürü İpek Elif Atayman oldu

İBB'de yeni atama: Medya A.Ş. Genel Müdürü İpek Elif Atayman oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin önemli iştiraklerinden Medya A.Ş'nin Genel Müdürlüğüne Elif Ayşe Artaman'ı getirdi. Peki İpek Elif Atayman kimdir? işte İpek Elif Atayman biyografisi

A+A-

23 Haziran'da İBB başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu son olarak Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına,Raylı Sistemler Daire Başkanlığına ve Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına atama gerçekleştirmişti.

İBB'deki yeni kadrosunu şekillendirmeye devam eden İmamoğlu bugün bir atama daha gerçekleştirdi. İBB'nin önemli iştiraklerinden Medya A.Ş. Genel Müdürlüğüne Elif Ayşe Artaman'ı atadığı öğrenildi.

İpek Elif Atayman kimdir?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olan Dr. İpek Elif Atayman, 1991-1998 yılları arasında farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı.

90'lı yılların sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün ardından 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında pek çok özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi.

Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tamamlayan Dr. Atayman, siyasi kişi ve kurumların yanı sıra çeşitli sektörlerden farklı kurum ve şirketlere iletişim danışmanlığı yaptı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden "Politik Sinema: Costa Gavras" üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Dr. Atayman, halen özel bir üniversitede ders vermeye devam etmektedir.

Atayman ayrıca, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığında, Basından sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini de yürütmüştür.

Bir çocuk annesi olan Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.

Medya A.Ş Hakkında

2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan şirket yaptığı yayınlarla İstanbul’un nabzını tutarken, şehre dair günlük haber, bilgi, enformasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul Ajansı Gazetesi’nde ve haber kanalında; kültürden spora, ekonomiden çevreye, eğitimden sağlığa kadar farklı içerik ve formatta yayınlar yaparken, Trafik Radyosu ile İstanbullulara yol ve trafik durumunu anlık olarak aktarmaktadır.

.istanbul ve .ist alan adı uzantısının sahibi olan Medya AŞ, aynı zamanda dijital medya, prodüksiyon ve medya planlama şirketi olarak da İstanbullulara hizmet vermektedir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT