1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının indirimlerini iptal etti!
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının indirimlerini iptal etti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının indirimlerini iptal etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2 Mart 2020 yılında aldığı karar doğrultusunda basın mensupları çalışanlarının indirimlerini iptal etti. Bu karara tüm basın mensupları da tepki gösterdi.

A+A-

23 Haziran 2019’da İstanbul seçimlerinden önce ki vaatleriyle dikkat çeken İBB başkanı Ekrem İmamoğlu seçildikten bir kaç ay geçmesinin ardından zam yağmurlarıyla adından sıkça söz ettirmişti... Bu zamların ardından İBB, kendilerine ait sosyal tesislerde basın mensuplarına yapılan indirimleri de el attı.

KARAR BAŞKANIN MI, SAYIŞTAY'IN MI?

İstanbul Büyükşehir belediyesine ait tüm sosyal tesislerde basın mensuplarına özel indirimler iptal edildi. İptal kararını basın mensupları kasada öğrendi. Kararın başkan tarafından mı yoksa, sayıştay tarafından mı? verildiği henüz bilinmiyor.

Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının indirimlerini iptal etti!

BEYAZ MASA: ARTIK SADECE ANLAŞMALI KURUMLAR İNDİRİMLİ FAYDALANA BİLECEK" DEDİ

Editörlerimiz, konuyla ilgili İBB ALO 153 beyaz masayı arayarak konu hakkında bilgi istedi. Beyaz Masa çağrı merkezi yetkilisi, kararın 2 Mart 2020 tarihinden itibaren uygulama konduğunu artık sadece anlaşmalı kurumların sosyal tesislerden indirimli olarak faydalanabileceğini, kararın Sayıştay tarafından yapılan incelmenin ardından alındığını, konu hakkında daha fazla bilgisinin olmadığını belirtti.

ÇİFTE STANDART MI?

Peki biz buradan soralım “Anlaşmalı kurumlar” diye belirtile kurumlar içerisinde hangi kurumlar yer almaktadır. Yılardır uygulanan bu uygulamaya neden son verildi? her zaman basının ve basın emekçisinin yanındayım diyen İmamoğlu neden böyle bir karara imza attı?

İşte bu sorulara cevap gelirse memnuniyetle bu sayfada yanıtlayacağız.

HABERE YORUM KAT