1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Huawei Watch GT2'de stok sorunu yaşınıyor!
Huawei Watch GT2'de stok sorunu yaşınıyor!

Huawei Watch GT2'de stok sorunu yaşınıyor!

Huawei'nin geçtiğimiz ay Türkiye pazarında satışa sürdüğü Huawei Watch GT2’de stok problemi yaşanıyor. Teknoloji mağazalardan ürünü satın almak isteyen kullanıcılar, mağaza yetkililerinin "stokta yok" cevabıyla hayal kırıklığı yaşıyor. Konuyla ilgili Huawei'den cevap bekleniyor.

A+A-

Çin’in merkezli teknoloji şirketi Huawei, akıllı telefonlarda yürüttüğü başarısını akıllı saatlerde de gösteriyor. Huawei'nin yeni akıllı saati Watch GT 2 yoğun ilgi görüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz ay satışa çıkarılan Huawei Watch GT2 Türkiye’de stok sorunu yaşanıyor.

45 günde 1 milyon satmıştı

Huawei Watch GT2 modeli Eylül ayında Almanya'da tanıtılmıştı. Şirket bundan yaklaşık 17 gün önce yaptığı açıklamada Huawei watch gt2’nin satış rakamlarını açıklamıştı. Şirket, Huawei Watch GT2’nin 45 gün içinde 1 milyondan fazla satıldığını duyurmuştu.

Huawei Watch GT2 stok sorunu yaşanıyor

Türkiye’de 1499 TL’den satışa sunulan Huawei Watch GT2, teknosa, vatanbilgisayar, mediamarkt ve hepsiburada gibi Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarında ürünü bulunmuyor. Stok sorunun neden yaşandığı henüz bilinmiyor. Kullanıcılar cihazın Türkiye’ye getirilmesinde yana problemin olup olmadığını merak ediyor.

Şirket bu manada bir açıklama yapmak isterse [email protected] adresine bir e-mail göndererek açıklama yapabilir.

 

HUAWEI WATCH GT2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ İSE ŞU ŞEKİLDE

1499 TL'ye satışa sınulan Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Huawei cep telefonlarına Bluetooth ile bağlantı kuruyor ve 150 metreye kadar Bluetooth çağrılarını destekliyor. Saat, telefon rehberi işlevini de desteklediği için iletişim bilgileri saate kaydedebiliyor ve kolayca arama yapabiliyor. Saatler, aynı zamanda 500 mp3 barındırılabilecek depolama kapasitesi ile geliyor.

Spor modunda Huawei Watch GT 2, sekiz açık hava sporu (koşu, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık deniz, triatlon) ve yedi kapalı salon sporu (yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, serbest çalışma, eliptik makine, kürek makinesi) dahil olmak üzere 15 spor modunu destekliyor.
Bu 15 spor modu için akıllı saat, yaklaşık 190 veri türünün tam ve kesintisiz izlenmesini sağlıyor. Watch GT 2, farklı sporlar için hedefli egzersiz öncesi veri analizi, egzersiz sırasındaki veri kayıt analizi ve sonrasında profesyonel tavsiyeler sunuyor.

Akıllı giyilebilir ürünler alanında Huawei, tüketicilerin kendi sağlıklarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmayı sürdürüyor. Huawei Watch GT 2, spor modunda olmadığı sürece kalp atış hızı 100 bpm'nin üzerindeyse veya 10 dakikadan fazla bir süre 50 bpm'nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu sınırlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve aktivite yoğunluğuna göre ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, gerçek zamanlı olarak sağlık bilgilerine göz atmak için Huawei Sağlık uygulamasındaki verileri de görebiliyor.

Nabız takibine ek olarak, uyku analizi kullanıcıların ilgilendiği başka bir işlev olarak öne çıkıyor. Huawei TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek zamanlı kalp atış hızını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini değerlendirmek için büyük veri analizini kullanıyor.

Saat, uyku sorunlarını doğru bir şekilde analiz etmek için Huawei yapay zeka teknolojisi sayesinde uyku iyileştirme önerileri ile kişiselleştirilmiş uyku hizmetleri ve kullanıcıların uyku kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olmak için raporlar sunuyor.

Huawei Watch GT 2, aynı zamanda kullanıcıların HRV (kalp atış hızı değişkenliği) değerlerini kaydederek ve kullanıcının stres endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak stresi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği HUAWEI TruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor.

Öte yandan, kullanıcıya belirli bir süre sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısı da sisteme entegre edildi. Özel durumlarda bu hareketsizlik uyarısı da kapatılabiliyor. Her gün atılan adım sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının da kaydı tutulabiliyor. Saat, tüketicilere sağlıklı yaşam alışkanlıkları ve yaşam tarzları geliştirmelerine yardımcı olmak için gün boyu fiziksel durum bilgisi sağlıyor.
Huawei Watch GT'nin önceki versiyonu, batarya ömrü nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edildi. Huawei Watch GT 2, batarya ömrünü daha da artırmak için Huawei'nin özel Kirin A1 işlemcisi ile donatıldı.

Kirin A1 gelişmiş bir Bluetooth işlem birimini, güçlü bir ses işlem birimini, düşük güç tüketimi uygulama işlemcisini ve ayrı bir güç yönetim birimini bir araya getiriyor. Yüksek performans ve verimli güç tüketiminin birleşimi, Huawei Watch GT 2'nin sağlam kullanım ve daha uzun pil ömrü sağlamasını mümkün kılıyor.

Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta boyunca sürekli çalışabiliyor. 46mm serisi, GPS takipli spor modunda 30 saatlik pil ömrü sağlıyor.

Önceki nesle ait klasik görünümü miras alan ve tam ekran ve çerçevesiz bir tasarıma sahip olan Huawei Watch GT 2, 46mm serisinde 454 x 454 piksel ekran çözünürlüğüne, daha geniş renk gamına ve LCD ekranlardan daha üstün, kontrası daha yüksek, daha net ekran rengine sahip ince tasarımıyla birlikte 1,39 inç Amoled HD hassas dokunmatik ekranla donatıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT