1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. HALK TV İngiltere’de yaşayan bir Türk İş adamına satıldı!
HALK TV İngiltere’de yaşayan bir Türk İş adamına satıldı!

HALK TV İngiltere’de yaşayan bir Türk İş adamına satıldı!

Ekonomik krizlerle başa çıkamayan HALK TV, İngiltere’de yaşayan Türk İş adamı Cafer Mahiroğlu’na satıldı.

A+A-

Oda TV'nin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği “ HALK TV satıldı mı” haberleri  bugün gerçek oldu. Peki Halk TV'nin yeni sahibi kim oldu? HALK TV Cafer Mahiroğlu kimdir? detaylar haberimizde.

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sahibi olduğu HALK TV’nin satışı günlerdir konuşuluyordu. Bugün edinilen bilgilerle HALK TV’nin satışı kesinleşti.

Kanalın İngiltere’de yaşayan Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satıldığı duyuruldu.

Cafer Mahiroğlu’nu kanalı satın almadan önce Halk TV’de çalışmalara başladığı, kanalın mevcuttaki adresini İstanbul’da farklı bir adrese taşınacağı belirtiliyor.

Öte yandan bu gelişmeler ışığında yeni projeler için çalışmaların başlandığı bazı gazetecilere teklifler götürüldüğü belirtildi.

cafer-mahiroglu.jpg

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

İş adamı, 1966 yılında Sivas’da dünyaya geldi. İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak bilinen Mahiroğlu, İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye gitti. Uzun süre konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, konfeksiyon markasını satın alarak kendi işini kurdu. 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticiliğini yapıyor.

Cafer Mahiroğlu, 2007’de mali krize giren İngiltereli Select’i satın aldı. 350’ye yakın mağazası bulunuyor. İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında bulunuyor ve sıklıkla maddi sıkıntılar yaşayan ve batmak üzere olan markaları satın alıyor. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın aldı. Uluslararası dergi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılı Kasım sayısında Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum