1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!
Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!

Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisini adı ve logosunun belli olduğu iddia edilmişti. Basına yansıyan logoda yeşil renkli çınar yaprağı yer alıyordu. Peki basında yansıyan Gelecek Partisi’nin logosu mu? Son dakika editör ekibi sizler için araştırdı. (güncelleme: Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu.)

A+A-

ÖZEL HABER / Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den istifa ederek, parti kurma sürecine girmişti. Davutoğlu bu bağlamda 12 Aralık Perşembe günü İçişleri Bakanlığı’na Kurucular kurulu listesiyle dilekçesini sunmuştu.

Gelecek Partisi’nin logosu gerçek mi?

İşte yukarıdaki bu sorumuzun cevabını son dakika editör ekibi araştırdı. Uzman editörlerimiz, Türk Patent Enstütüsü  (TPE)sayfasında yer alan “marka araştırma” sekmesinden Gelecek Partisi’nin marka tesciline dair bilgilere ulaştı. Sayfada yer alan bilgilere Marka başvurusunun 10 Aralık 2019 tarihinde  35. sınıfta yapıldığı logonun ise basında yansıyan yeşil çınar yaprağı ile hiçbir alakası olmadığı görüldü.

gelecek-partisi-logosu-tpe.png
(TPE'den alınan sonuç yukarıdaki resimdeki gibidir.)

Şimdi gözler Davutoğlu’ndan gelecek açıklamaya çevrildi.

Güncelleme: 13/12/2019 Saat 17:00

Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!

Ahmet Davutoğlu, partisini tanıtım toplatısında partisinin adını Gelecek Partisi olduğunu logosunun ise yeşil çınar yaprağı olduğunu açıkladı.

İŞTE GELECEK PARTİSİNİN LOGOSU:

Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!Gelecek Partisi’nin logosu belli oldu!

YEŞİL ÇINAR YAPRAĞI LOGOSU ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULMUŞTU

Davutoğlu'nun kuracağı partisine ait olduğu basında yer alan parti logosu sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bazı kullanıcılar logoyu esrar yaprağına, bazıları ise partilerde takılan maskeye benzetmişti.

Bu bağlamda ensonhaber.com isimli bu konuyu manşetine taşımıştı. Site yaptığı haberin manşetine "ilk çağrışım: Maskeli balo partisi mi nedir bu?" şekliyle yayınlamış, ancak nedeni bilinmez ama kısa bir süre sonra manşetin, apar topar yayından kaldırmıştı..

SOSYAL MEDYADAKİ BAZI ELEŞTİRİLER:

screenshot1-003.pngscreenshot3-001.png

ENSONHABER'İN MANŞETİ

index.jpg

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum