1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Garanti BBVA, DDOS saldırısı altında! Bankadan saldırya ilişkin açıklama var!
Garanti BBVA, DDOS saldırısı altında! Bankadan saldırya ilişkin açıklama var!

Garanti BBVA, DDOS saldırısı altında! Bankadan saldırya ilişkin açıklama var!

Garanti BBVA, dijital hizmetlerde yaşanan erişim sorunlarına ve engellemelere karşı çalışmalara başladı. Alınan önlemler ile beraber yurt içi erişim engeli büyük oranlar ortadan kaldırıldı.

A+A-

Ancak yurt dışından yapılan erişimlerde halen engellemeler olduğu ve bu durumun ilerleyen saatlerde çözüme kavuşturulacağı açıklandı.

Garanti BBVA'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), yaptığı açıklamada bankaya yapılan dijital engel saldırılarıların ve engellemelerin DDOS (Distributed Denial of Service/Dağıtık Hizmet Engelleme) adı altında gerçekleştiğini söyledi.

Bu saldırıların çeşitli ülkelerin bankalarında da gerçekleştiği bildirilirken, bu tarz sorunların kurumlara iletilen internet hatlarına aşırı bir yoğunluk veya dijital hizmetlerin engellenmesi şeklinde olduğu anlatıldı.

Yapılan açıklamada, bankaya hizmet veren internet sağlayıcılarının bu sorunlara karşılık çözümler üretmeye başladığı belirtildi ve ardından şu açıklamalar yapıldı:

“İnternet servis sağlayıcılarını şu ana kadar çeşitli tedbir çalışmaları yürütüyorlar. Bu çalışmalar sayesinde yurt içi erişim engeli büyük ölçüde giderildi. Ancak yurt dışındaki farklı bölgelerden gelen erişimler halen engellenebiliyor ve bu soruna da en kısa sürede çözüm bulacağız. Müşterilerimizin hesap bilgilerinin gizliliği konusunda hiçbir hak ihlali veya tehdit oluşturacak bir durum yoktur. Müşteri hizmeti ve ATM’lerimiz sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.”

HABERE YORUM KAT