1. YAZARLAR

  2. Yusuf Saray

  3. Facebook Beğeni Hileleri, Instagram’a Kimler Bakmış Uygulamalarının Arka Planında Ne var?
Yusuf Saray

Yusuf Saray

Facebook Beğeni Hileleri, Instagram’a Kimler Bakmış Uygulamalarının Arka Planında Ne var?

A+A-

Günümüz çerçevesinde özellikle de son yıllarda sosyal medya hesaplarına reva oldukça artmış durumda. Bu istek ve arzunun artması ile birlikte sosyal medya hesapları da gerçekten oldukça tutulur oldul.ar Kullanıcılar arasında ise çeşitli rekabetler başlamış durumda.

Nedir bu rekabetler? Beğeni rekabetleri, paylaşım rekabetleri, daha çok tanınma, daha çok konuşulma rekabetleri ve daha birçok çeşitli rekabetler yapılıyor. Özellikle de arkadaş sayısı konusunda gerçekten gözle görülür bir çeşit rekabet görüyoruz. Arkadaş sayısı yüksek olan kişiler  diğer kullanıcılardan daha yüksekte görülüyor. Yani bu aslında kısaca popülarite olayıdır diyebiliriz. Popülerlik hevesleri.

Nasıl Kullanılıyorsunuz?

İşte bu kullanıcıların popülerlik, tanınmışlık heveslerini de suiistimal etmek isteyen kötü niyetli kişiler gerçekten oldukça güzel tezgahlar hazırlıyorlar. Bu tezgahlara biraz değinecek olursak örneğin facebook beğeni hileler, paylaşım, arkadaş kasma hileleri gibi yalandan dolandan hileler ile sizin üstünüzden para kazanıyorlar. Yine Instagram da aynı hesap. Instagram üzerinden sizlerin instagram hesaplarınızı çalmak istiyorlar.

Facebook hesaplarınız için de aynı şey geçerli. Siz bir facebook durum beğendirme sitesine giriş yaptığınızda sizden bir yetki istiyor ve siz o yetkiye yani uygulamaya izin verdiğiniz zaman facebook kimliğiniz artık o kötü niyetli kişiye ait oluyor. O an sizin durumunuza kötü niyetli kişinin panelden belirlediği kadar belki 30 belki 60 beğeni geliyor ancak başkalarının durumlarını da yine siz beğeniyorsunuz. Çünkü sizin durumunuzu beğenen o robotlarda daha önceden o sistemi kullanmış ve kendi durumuna beğeni göndermiş olan kişilerdir.

Amaçları Ne?

Instagram hesapları için de aynı şey geçerli ve kötü niyetli kişiler Instagram hesabına kim bakmış? Gibi yalan, dolan uygulamalar yaparak Instagram hesaplarını arka planda çalmak istiyorlar.

Peki bundan kazançları ne? İleri dönemlerde birileri bu kişilerden toplu olarak facebook sayfa beğenisi satın almak istiyor ve bu kişilerde 5k 50 TL gibi oldukça pahalı rakamlarda sizin satıyorlar. Karşı taraf satın aldığında ise o kadar beğeni gönderiyor ve o beğenenlerin arasında belki de sizde varsınız?

 

Bu yazı toplam 1083 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT