1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Emine Bulut cinayetini görüntüleyen kişi gözaltına alındı
Emine Bulut cinayetini görüntüleyen kişi gözaltına alındı

Emine Bulut cinayetini görüntüleyen kişi gözaltına alındı

Emine Bulut’un eski eşi tarafından 10 yaşındaki kız çocuğunun yanında canice öldürülmesi olayını cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen kişi gözaltına alındı.

A+A-

Videoyu çeken B.Y. ile videoyu paylaştığı M.A. hakkında, “soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses ve görüntüleri yetkisiz kayda alma veya nakletme” suçundan haklarında işlem yapıldığı bildirildi. Gözaltındaki B.Y’nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eski eşi tarafından öldürülen 38 yaşındaki Bulut’a ait olay anında çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, görüntüyü çeken kişinin B.Y. (19) olduğunu tespit etti.

Gözaltına alınan B.Y’nin ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını ve M.A’nın da videoyu izledikten hemen sonra sildiğini söylediği öğrenildi.

B.Y. ve M.A. hakkında, “soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses ve görüntüleri yetkisiz kayda alma veya nakletme” suçundan işlem yapıldı.

Gözaltındaki B.Y’nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

F.V. (43), bir lokantada eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kız çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklamıştı. Emine Bulut, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamış, kaçan F.V. ise Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince yakalanmıştı.

Sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayımlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişimin ve yayımlanmasının kısıtlanması kararı alınmıştı

 

HABERE YORUM KAT