1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ekrem İmamoğlu HDP'liler ile görüştü
Ekrem İmamoğlu HDP'liler ile görüştü

Ekrem İmamoğlu HDP'liler ile görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, kayyum atanması sonucu görevden alınan bazı HDP'li Belediye başkanları ile görüştü. İmamoğlu burada yaptığı açıklamada "seçimle gelenlerin seçimle gitmesi gerektiğini" söyledi.

A+A-

İmamoğlu açıklamalarında bunun demokrasiyle hiçbir alakası olmadığını aynı zamanda hukuk devleti ile bağdaşmadığını dile getirdi. Haklarında  terör suçlaması dolayısıyla içişleri bakanlığı tarafından görevden alınan HDPli belediye başkanı belediye başkanlarını desteklediğini kez daha yeniledi. İçişleri bakanlığı tarafınca yapılan bu müdahalenin milletin demokratik iradesine ket vurduğunu belirtti. Millet iradesinin yok sayıldığını dile getiren Cumhuriyet halk partili İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, bu durumun çok tehlikeli ve aynı zamanda riskli olduğunu vurguladı.

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Kayapınar Belediyesi’ne geçerek Ahmet Türk ve adnan Selçuk mızraklı ile görüştüm. Cumhuriyet halk partili Ekrem İmamoğlu HDPli belediye başkanlarına buraya onlarla beraber olduklarını ve güç vermeye geldiklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu bu tavrı ile Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izinden gittiğini göstermiş oldu.

HABERE YORUM KAT