1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Ekrem İmamoğlu annesi Havva İmamoğlu kimdir, nereli?
Ekrem İmamoğlu annesi Havva İmamoğlu kimdir, nereli?

Ekrem İmamoğlu annesi Havva İmamoğlu kimdir, nereli?

Ekrem İmamoğlu'nun annesi Havva İmamoğlu kimdir, nereli soruları google de araştırılan konular arasında yer alıyor. Ekrem İmamoğlu annesi Havva İmamoğlu hakkında bazı bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

A+A-

Ekrem İmamoğlu'nun annesinin kim olduğunu da araştırıyor. Peki Hava İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu'nun annesi kim? Hava İmamoğlu kaç yaşında? İşte detaylar...

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul'da seçim yarışını önde götüren Ekrem İmamoğlu mercek altına alınmaya devam ediliyor.

Havva İmamoğlu kimdir?

Hava İmamoğlu Ekrem İmamoğlu'nun annesidir. Henüz kaç yaşında olduğu bilinmiyor.

Havva İmamoğlu ile ilgili bazı bilgileri videoda izleyebilirsiniz.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

1970'te Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

1992'de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketlerinde iş hayatına başlamıştır. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar yükselmiştir.

Okul yıllarında amatör olarak futbol oynamıştır. Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yapmıştır. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulubünde de görev almıştır. Kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılar sunmuştur.

2008 yılında CHP’ye üye olduktan sonra 2009 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı olmuştur. 16.09.2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı’na atanmıştır. 27.12.2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı olmuştur. 18.03.2012'de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçilmiştir. Bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri'ni yönetmiştir. 2014 Yerel Seçimleri'nde yerel yönetimi hedefleyen İmamoğlu, 15 Temmuz 2013 tarihinde dört yıldan beri yürüttüğü ilçe başkanlığı görevini sonlandırmıştır. 2014 CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olup kazanan Ekrem İmamoğlu, halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyeliği vardır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü’nde yaşamaktadır.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmiştir.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT