1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek?
Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek?

Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek?

Bahar Candan modacılıktan sonra şarkıcılığa da soyundu. Bahar Candan "Dom perignon" isimli şarkısını yayınladıktan kısa süre sonra klibi izleyenler; Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek? diye araştırmaya başladı.

A+A-

Moda yarışmasıyla hayatımıza giren ve garip paylaşımlarıyla sık sık adından söz ettiren Bahar Candan "Dom perignon " isimli yeni klibiyle yine gündeme gelmeyi başardı. Ancak şarkıyı dinleyen binlerce kişi Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek? diye araştırmaya başladı?

Dom perignon nedir? Dom perignon ne demek?

Dom Pérignon bir tür şarap'tır.

Dom Pérignon dünyanın en tanınmış ve kaliteli şampanya markalarından biridir.

Dom Pérignon üretme fikri, Laurence Venn adlı bir İngiliz tarafından ortaya çıktı. İlk bağ bozumu, 1921 yılında yapılan şampanya, 1936 yılında satışa sunuldu. Dom Pérignon için sadece en iyi yıllarda üretilen üzümlerin bağ bozumlarından yararlanıldı. Halen her bağ bozumunda yaklaşık 5 milyon şişe şampanya üretilmektedir.

Dom Pérignon şarabının yapımının %60 Chardonnay ve %40 Pinot Noir'den oluştuğu ve "en iyi bağ bozumu/mahsul" anlamına gelen vintage'ın, gerekli kıvama gelmesi için en az 12 ay beklenmesi gerektiği açıklanmaktadır.dom-perignon-nedir-dom-perignon-ne-demek.jpg

Çok seçkin olmayan 1978 yılı rekoltesi ürünü bir şişe Dom Pérignon, 230 ile 580 Amerikan doları arasında satılabilmektedir.[Pembe köpüklü şampanya türü olan "Dom Pérignon Rose" reklamı için manken Eva Herzigova'nın yer aldığı çekimler yapılmıştır.

bahar-candan.jpg

Bahar Candan kimdir?

İşte Benim Stilim yarışmasıyla adını duyuran Bahar Candan, 17 Şubat 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Yardımcı Doçent Doktor Hakan Candan'ın ortanca kızı olan Bahar Candan, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıfta okuyor ve avukat olmak istiyor.

Sesi, tarzı ve kendine has kişiliğiyle sık sık magazin sayfalarına konu olan Bahar Candan, Elizitm isimli Instagram hesabında iddialı paylaşımlarda bulunuyor.

Instagram hesabının sadece elitlere yönelik olduğunu dile getiren Bahar Candan, sık sık bahsettiği babasını ise şu sözler anlattı: “Babam eğitimci olmasının yanında dinini yaşayan biri. Namaz kılan, oruç tutan, düşünceleri muhafazakâr bir insan.”

HABERE YORUM KAT