1. YAZARLAR

  2. Yusuf Saray

  3. Depremde Servis Dışı Olan Operatörlerin Takipçisi Olacağız
Yusuf Saray

Yusuf Saray

Depremde Servis Dışı Olan Operatörlerin Takipçisi Olacağız

A+A-

Yaklaşık 2 hafta önce İstanbul’da yaşanan deprem, yürekleri ağızlara getirdi. Depremin bu kadar korkutucu olması yetmezmiş gibi bir de insanların iletişim sorunu ile karşı karşıya kalması pes dedirtti.

Peki insanlar deprem veya felaket anlarında nasıl iletişime geçecek? Operatörler bu konuda bir çalışmaya imza atacak mı?

26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul/Silivri açıklarında, ölçülen değerlere göre 5.9 büyüklüğünde (depremin merkez üssünde 6.0 olduğu söyleniyor) bir deprem meydana gelmişti.

Deprem gündüz meydana geldiği için insanlar anlık olarak telefonlarına sarıldı fakat tüm operatörler servis dışıydı. Hâl böyle olunca insanların deprem yüzünden meydana gelen korku ve paniği ikiye katlandı.

Çünkü depremde bazı vatandaşlar iş yerlerinde, bazı vatandaşlar okullarda, bazıları da sokaktaydı. Depremde en çok korkuyu ise, okuldaki çocuklarına ulaşamayan veliler yaşadı.

Bizler halk olarak operatör firmalarının çalışmalarını yakından inceleyeceğiz ve yaşanan gelişmeleri an ve an sizlere aktaracağız.

 

Bu yazı toplam 1026 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT