1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Değnekçiler yeniden İstanbul sokaklarında!
Değnekçiler yeniden İstanbul sokaklarında!

Değnekçiler yeniden İstanbul sokaklarında!

İSPARK tarafından işletilen otoparklara mesai saatleri dışında değnekçiler tarafından işletiliyor. Konu defalarca gündeme gelmesine rağmen cezaların caydırı olmayışından dolayı bu şahıslar hergün başka yerlerde türüyor.

A+A-

İSPARK'ın en nihayi amaçlarından bir tanesi İstanbul'daki değnekçilik olayını bitirilmek için ortaya çıkmıştı. İSPARK'dan önce önüne gelen bir caddeyi sokağı parselliyor vatandaşlara hiç bir yasal gerekçe göstermeden para talep ediyorlardı. Şimdi 2019 yılında değnekçilik yeniden hortladı.

Son değnekçilik olayı Taksim’de ortaya çıkarken değnekçinin kameraları görmesine rağmen vurdum duymaz tavırları görenleri hayrete düşürdü.

İSPARK’ın işlettiği otoparklar mesai bitiminden sonra kimliği belirsiz şahıslar tarafından işletiliyor. Otopark’a aracını bırakan vatandaşlardan değnekçiler otopark ücreti talep ediyor. Vatandaşlar ise araçlarına zarar gelecek kaygısıyla ücretleri ödüyor.

Bu bağlamda Taksim’in en işlek caddesi Beyoğlu’nda kendisine mesken tutan bir değnekçi, aracını İSPARK’a park eden araç sahiplerinden ücret talep etti.

Osman Uğur isimli bir vatandaş ise kendisindne para isteyen değnekçiye "'Görevli misin' diyorum, 'yok’ diyor. 'İSPARK mı' diyorum, 'yok' diyor. 'Fiş kesebiliyor musun' diyorum, ‘kesemiyorum’"diyor. O zamanda para talep edemiyor zaten” dedi.

 

HABERE YORUM KAT