1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul konusunda kararlı: İhalesini yapıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul konusunda kararlı: İhalesini yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul konusunda kararlı: İhalesini yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir programda Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Önümüzdeki haftalarda ihaleye gidiyoruz ve çalışmaya en kısa sürede başlıyoruz." dedi.

A+A-

CHP'nin ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karşı çıktığı kanal İstanbul Projesinde tartışmalar sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarını  İstanbul Kongre Merkezi'nde Hizmet İhracatçıları Buluşması'nda yaptı.

"İHALESİNİ YAPIYORUZ"

İhracatımızı 500 milyar dolara çıkarma hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Artık Türkiye'ye zarar vermenin bir bedeli vardır. Eski gibi boş atıp dolu tutma yöntemiyle ülkemizi yönlendireceklerini sananlar bu gerçeği kabullenmek mecburiyetinde kalacaktır. Şu anda ana muhalefetin başındaki zat biz Kanal İstanbul diyoruz, o yapamayacaksınız diyor. Sen ne yaparsan yap biz bunu yapacağız. İnşallah önümüzdeki haftalarda ihaleyi yapıyoruz ve Kanal İstanbul'a başlıyoruz. Bunun çalışması bir haftalık bir yıllık değil ta belediye başkanlığımın sonlarına doğru atılmış bir adımdır." dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT