1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu: Türkiye muz Cumhuriyeti değildir!
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu: Türkiye muz Cumhuriyeti değildir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert konuştu: Türkiye muz Cumhuriyeti değildir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Erdoğan Albayrak için yapılan kötü paylaşımlara çok sert tepki verdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi için sosyal medyada yapılan kötü paylaşımlara çok sert cevap verdi. Erdoğan, sosyal medyanın kontrol edilmesinin artık şart olduğunu ve milyonlarca kişinin sosyal medyada yaşanılan teröre karşı sessiz kalmasının dayanılamayacağını belirtti.

Bu yüzden birtakım düzenlemeler için uğraşıldığını erişim engeli gibi yaptırımların devreye gireceğini açıkladı. Türkiye’nin muz cumhuriyeti olmadığını ve yasama bitmeden bu konunun halledileceğini ümit ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, aile olarak bir süredir can yakıcı bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ve önceki günlerde torununun olduğunu paylaştı. Berat Albayrak’ın da mutluluğunu sosyal medya üzerinden paylaştığını, binlerce tebrik mesajı aldıklarını bildirdi.

Fakat insanlıktan nasibini almamış bazı alçakların bu güzelliği kirletmeye çalıştığını anlattı. Gerekli görevlilerin bunun peşine düştüğünü ve işlem yapılmaya başlandığını da ekledi. Masum bir bebek üzerinden ailesine ve değerlerine saldıranların rahat bırakılmayacağını yaptıklarının hesabının sorulacağını dile getirdi. Ayrıca bu konunun sosyal medya araçlarının düzene sokulması için de bir işaret olduğunu da açıkladı.

HABERE YORUM KAT