1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’den Kanal İstanbul için müteahhitlere tehdit: Ödemelerinizi yapmayacağız
CHP’den Kanal İstanbul için müteahhitlere tehdit: Ödemelerinizi yapmayacağız

CHP’den Kanal İstanbul için müteahhitlere tehdit: Ödemelerinizi yapmayacağız

Son dakika: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul tartışmalarına dahil oldu. Öztrak işi alan müteahhitlere tehdit ederek, İktidara geldiğimizde kredi ödemelerinizi yapmayacağız” dedi.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CNN Türk'te  yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kim ne derse desin yapacağız' dediği kanal İstanbul Projesi tartışmalarına CHP Parti sözcüsü Faik Öztrak’da dahil oldu.

“FACİAYA YOL AÇACAK”

Kanal İstanbul projesini ucube olarak değerlendiren Öztrak, "Kanal İstanbul çevre faciasına yol açacak İstanbul’u susuz bırakacak, depremi tetikleyecek bir projedir. Bu konu tüm Türkiye’yi ilgilendirmektedir. Türkiye’nin Boğazlar’daki egemenliği çok zor elde edilmiştir. Lozan’dan sonra Montrö Sözleşmesi yapılmıştı, bunun yeniden tartışılmaya açılacağına dair çok ciddi iddialar vardır. Kanal İstanbul tam bir felakettir" dedi.

“ÖDEME YAPMAYACAĞIZ”

CHP bundan sonraki seçimde  ittifaklarla birlikte iktidara geleceğini iddia eden Öztrak, "Bu kredileri geri ödemeyiz, müteahhitlerin alacaklarını da ödemeyiz. Çok açık ve net söylüyorum ki ileride bu işler dava konusu olursa ‘Daha önce bunlar söylendi, siz bunu bile bile bu işe girdiniz’ denilsin diye söylüyorum.” dedi.

Kaynak: sondakika.net.tr

Etiketler :

HABERE YORUM KAT