1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Sözcüsü Öztrak: Trump'ın hakaret savurduğu mektup sineye çekildi
CHP Sözcüsü Öztrak: Trump'ın hakaret savurduğu mektup sineye çekildi

CHP Sözcüsü Öztrak: Trump'ın hakaret savurduğu mektup sineye çekildi

Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında CHP Merkez Yönetim Kurulu, parti'nin genel merkezinde toplandı.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konuşmasına başlamada önce Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olanlara rahmet diledi.

Öztrak, ''ABD Başkanı tarafından gönderilen mektubu ''kâğıt parçası'' olarak nitelendirdi. Trump'ın gönderdiği mektubun Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hakaret içeren kâğıt parçası, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından sineye çekildiğini dile getirdi. Erdoğan'ın Trump ile karşılıklı sevgisi ve saygısı,bu hakaretleri gündemde tutmaya müsaade etmiyormuş. Vakti geldiği zaman cevabı verilecekmiş. O zaman ne zaman? Aynı zamanda AK Parti Sözcüsü de ' Gelen mektuba biz Barış Pınarı Harekâtı ile cevapladık ' diyor. Kim doğru söylüyor, anlamıyoruz.'' dedi.

Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yapılan eleştirilerin ''cumhurbaşkanına hakaret suçu'' olarak nitelendirildiğini ve bu yüzden insanların yargılanıyor ve hapiste yatıyor. Ancak Trump'ın hakaretleri sineye çekildiğini dile getirdi.

Öztrak, ülkemize tehdit savuran elin adamına anlayış gösterilmesinin bırakılmasının gerektiğini savundu. ''Biraz da kendi milletinizi sevin'' diyen Öztrak, Erdoğan'a yapılan eleştiriler sonucunda vatandaşlara açılan davaların geri alınmasını istedi.

HABERE YORUM KAT