1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ceren Özdemir evinin önünde vahşice öldüren zanlı suçunu itiraf etti!
Ceren Özdemir evinin önünde vahşice öldüren zanlı suçunu itiraf etti!

Ceren Özdemir evinin önünde vahşice öldüren zanlı suçunu itiraf etti!

Yaşadığı evinin önünde vahşice öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in katili yakalandıktan sonraki ilk ifadesinde suçunu itiraf etti. Zanlı Özgür A. Pişman değilim diyerek pes dedirtti.

A+A-

Ordu’nun Altınordu semtinde yaşadığı evin önünde pusu kurularak vahşice öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir cinayeti soruşturmasında bir şüpheli yakalandı.  Yakalan şahıs Polis ekiplerinden birini de bıçağıyla saldırarak  karnından yaraladı.  Polisin durumu hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Olayla ilgili valilikten açıklama yapıldı. Valilik yakalanan şüphelini suçunu itiraf ettiğini açıklarken şu çarpıcı bilgileride zanlı hakkında duyurdu:

“Ceren Özdemir adlı Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisinin öldürülmesi vakası ile alakalı olarak oluşturulan kamera, teknik ve analiz çalışmaları neticesinde; öldürme vakasını gerçekleştirdiği değerlendirilen eşkâle ideal şahıs, ilimiz Altınordu ilçesi Otogar seviyesinde güvence güçlerimizce suç aletiyle beraber yakalanmıştır. Ö.A. adlı şüpheli, yakalanma sırasında güvence görevlilerimize mukavemet ederek, 2 polis memuru hafif şekilde yaralamıştır. Gözaltına alınan zanlı, oluşturulan mülakatta suçunu itiraf etmiştir”

Açıklamada, “Ö.A. isimli zanlının 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar ettiği ve arandığı anlaşılmıştır. Olayla ilgili tahkikat, çok yönlü olarak devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Ceren Özdemir evinin önünde vahşice öldüren Zanlı suçunu itiraf etti!

ULUBEY İLÇESİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan bu gelişmeler yaşanırken Ceren Özdemir, öğrencisi olduğu Ordu Üniversitesi’den tören düzenlendi.
Ardından Ordu’nun Ulubey ilçesinde ikindi namazına mütakip düzenen cenaze namazıyla toprağa verildi.

KATİL "PİŞMAN DEĞİLİM" DEDİ

Demirören Haber Ajansı Özgür Arduç’un tam ifadesine ulaştı. Polis yaptığı sorguda  Yaptıklarından pişman olmadığını söyledi.

İŞTE ZANLININ İFADESİ:

" Birçok kadını öldürmek amacıyla takip ettim. Çevrede başka insanların olması nedeniyle vakası ceren-ozdemir.jpggerçekleştiremedim. Bu nedenle bir dükkanın önünden geçerken bıçağı çaldım. Vaka günü Süleyman Felek Caddesi üstünde kızı gördüm, takip ettim. Evinin önüne geldiğimizde montumun cebindeki bıçağı çıkartarak, koluma soktum. Amacım, kızı öldürüp, çantasını almaktı. Bu sırada kız kapı ziline bastı. Üst kat camından bir kadının baktığını gördüm. Kapı açılınca kız içeri girdi. Ben de arkasından 'Bakar mısınız, burada Metin diye biri oturuyor mu?' dedim. Bana dönmesiyle beraber bıçağı herhangi iki defa sapladım. Koşarak oradan uzaklaştım."

Geceyi cezaevinden firar ettikten sonra sıksık kaldığı inşaatta geçirdiğini belirten Arduç, şu şekilde konuştu:

"Burada yattım. Ertesi gün otogar seviyesine geldiğimde polisler beni yakaladı. Bu arada vatandaşlar bana saldırdı. Polisler beni kurtardı ve araca bindirdi. Polislerden birinin yanısıra arka koltukta oturdum. Bu sırada polisin boğazına sokmak amacıyla bıçağı cebimden çıkardım. Polis bu sırada bana döndü. Tam bu anda bıçağı göğsüne sapladım. Bıçakla ikinci kez atılım yapacağım sırada polis engel oldu. Aracı kullanan polis durdu ve bana araya girmek etti. Bu sırada onu da parmağından yaraladım. Yaptıklarımdan pişman değilim."

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT