1. YAZARLAR

  2. Orhan Kaplan

  3. Çabalar sonuç verdi, Bursa’da yatırımlar başlıyor
Orhan Kaplan

Orhan Kaplan

Çabalar sonuç verdi, Bursa’da yatırımlar başlıyor

A+A-

Kendi kaynakları yanında, merkezi yönetimin desteği ile Bursa’nın sorunlarına yeni yatırımlarla çözüm arayışında olan Başkan Alinur Aktaş’ın çabaları sonuç vermeye başladı.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Bursa, İstanbul, Mardin, Balıkesir ve İzmir'de 6 özel endüstri bölgesi ilan edileceğinin açıklanmasıyla birlikte Bursa ziyaretinde de Başkan Erdoğan’a Bursa için düşünülen ve gerekli olan yatırımlarla ilgili dosyalar sunan Başkan Aktaş’ın, son aylarda Bursa’ya gelerek destek açıklamaları yapan bakanlardan proje ve destek sözleri aldığı gözlendi.

 * * *

 Yatırım ve üretim öncülüğünde Bursa’da büyümeyi temel öncelik olarak alan Başkan Aktaş ile birlikte Bursa basını olarak dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun makamındaydık.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Bursa ziyaretinde, Başkan Aktaş ile görüşen Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bursa için önemli spor yatırımları için destek, beklenen diğer yatırımlar için de müjdeler vermişti.

İşte o destek ve müjdeler dün Ankara’da atılan imzalarla somut hale geldi.

Saat 09.30’da gerçekleşen Bursa için imza töreninde Bursa milletvekilleri yanında başta Büyükşehir Belediye Bakanı Alinur Aktaş olmak üzere AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Yani Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Belediye başkanları, il başkanı ve Bursa basınıyla birlikte Bursa’yı sporun merkezi yapacak protokol imzalandı.

 * * *

 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu,  gerek Bursa’nın önerdiği ve gerekse bakanlığının programında olan Bursa yatırımları konusunda oldukça duyarlı gördük.

Bursa’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Osmangazi Belediyesi işbirliğiyle bir Atletizm Salonu yapılıyor.

Pist yapımını da bakanlık üstlendi.

Yıldırım Vakıf Mahallesinde Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından büyük bir Kent Parkı yapılıyor.

Büyük bir spor kompleksi de Mustafakemalpaşa’da yapılıyor, ancak bu da geçen dönem yarım kalmıştı.

Spor salonu yanında sinemadan tiyatroya, sergi salonundan atölyelere kadar her şey olan projeyi Gençlik ve Spor Bakanlığı tamamlayacak.

Türkiye’nin en büyük Gençlik Kamplarından birini de Gençlik ve Spor Bakanlığı Alaçam’da yapıyor.

Bunların dışında Karacabey Belediye yüzme havuzunun günümüz koşullarına uygun, yaz kış kullanılabilir bir şekilde kapatılması için ödenek konusunda yine Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu destek sözü verdi.

* * *

 Ankara’da dün gerçekleşen imza töreninde Merinos, Atıcılar ve Fidyekızık’ta amatör maçların oynandığı saha zeminleri UEFA ölçütlerine göre yenilenip, amatöre destek verilecek.

Bunların dışında Yenişehir, Harmancık, Kestel, Nilüfer, Büyükorhan, Gürsu, İnegöl’e yeni spor saha ve salonları yapılacak.

Bursa’ya yapılacak bu spor yatırımları dışında Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin çevresinin açılması ve kente nefes aldıracak büyük yeşil alan düzenleme projesi de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından müjdelenmişti.

Milletvekilleri ve özellikle Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyeleri ile beraber Başkan Aktaş, Bursa’nın hak ettiği seviyeye gelebilmesi adına büyük bir çaba içine girmiş bulunuyor.

İstişareler bitti, protokoller imzalandı…

Bu yazı toplam 298 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT