1. HABERLER

  2. BTK’dan ODA TV’ye erişim engeli! ODA TV neden kapandı, yasaklandı?
BTK’dan ODA TV’ye erişim engeli! ODA TV neden kapandı, yasaklandı?

BTK’dan ODA TV’ye erişim engeli! ODA TV neden kapandı, yasaklandı?

Güncel haberleri ODA TV’den takip eden binlerce kişi ODA TV neden kapandı? ODA TV neden yasaklandı? sorularını yanıtını arıyor. ODA TV’nin MİT’e yönelik haberinin ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ODA TV’ye erişim engeli koydu.

A+A-

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ODA TV’nin MİT’e mensupları ve ailelerinin bilgilerini yayınladıkları gereçesiyle akşam saatlerinde sitenin tüm sayfalarına erişim engeli getirdi.

BTK’nın sitesinden yapılan açıklamada Oda TVnin erişim engeline yönelik yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.” denildi.

BTK ERİŞİM ENGELİ SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

ODA TV neden kapandı? ODA TV neden yasaklandı?

OdaTV’nin MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yaptığı haberden sonra, “MİT mensupları ve ailelerinin bilgilerini yayımladıkları” gerekçesiyle OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı.

Terkoğlu ve Kılınç’ın tutuklanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, OdaTV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı da ifadeye çağırdığı belirtilmişti.

 

HABERE YORUM KAT