1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Böyle pişkinlik görülmedi! Öldürdüğü babası için kayıp ilanı verdi!
Böyle pişkinlik görülmedi! Öldürdüğü babası için kayıp ilanı verdi!

Böyle pişkinlik görülmedi! Öldürdüğü babası için kayıp ilanı verdi!

Batman Yavuz Selim Mahallesinde ikamet eden 21 yaşındaki Abdurrahman Dal’ın, 55 yaşındaki babası Hamit Dal’ı öldürdüğü ortaya çıktı.

A+A-

3 gün önce babasının kaybolduğuna dair sosyal medyada paylaşım yapan Abdurrahman Dal, daha sonra annesi Ayşe Dal ile beraber polise gidip Hamit Dal için kayıp başvurusu yaptı. Abdurrahman Dal polise ifade vermek için karakola götürüldü, çelişkili ifadesi ile okları üzerine çekerek ve gözaltına alındı.

Daha sonra polisin baskısı ile tüm gerçekleri anlatan Abdurrahman Dal, babasını öldürdüğünü ve 46 yaşındaki anne Ayşe Dal ile beraber gömdüklerini itiraf etti. 

Polis evin etrafında olan mobese kameralarını araştırmaya başladı. Kamera kayıtlarında Dal ailesinin evlerinin önüne şüpheli bir araç gelmesi üzerine ailenin bütün bireyleri gözaltına alındı.

Öldürülen adamı Hasankeyf civarındaki Dicle Nehri yakınlarına gömdüklerini söyleyen anne ve oğlunun itirafı üzerine polis ekipleri ve olay yeri inceleme tarif edilen yere gitti.

Polisler bölgeyi kazarak Hamit Dal’ ın cansız bedenine ulaştı. Batman Devlet Hastanesine gönderilen Hamit Dal’ ın cansız bedeni otopsi sonrasında toprağa verildi. Cinayetin nedeni hala bilinmiyor iken ailenin diğer fertleri gözaltına alındı ve sorgusu devam etmekte.

HABERE YORUM KAT