1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Boşanmak üzere olduğu eşinin banka hesabına girdi, bir ilke imza attı!
Boşanmak üzere olduğu eşinin banka hesabına girdi, bir ilke imza attı!

Boşanmak üzere olduğu eşinin banka hesabına girdi, bir ilke imza attı!

Amerika Uzay ve Havacılık Kurumu (NASA)nda çalışan Anne McClain (40) Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan kendine boşanma davası açan eşi Summer Worden'ın banka hesaplarını karıştırması sonucu bir ilke imza atarak NASA tarafından soruşturma yedi.

A+A-

 Bu uzayda işlenen ilk suç olabileceği konusunda tartışmalar başladı. Anne McClein suçlamaları kabul ederek, New York Times gazetesine avukatı ile yaptığı açıklamada amacının sadece eski eşinin hesabındaki faturalara ve Summer Worden ile ortak bağları olan oğullarının bakımı için yeterli paranın olup olmadığı yönünde bir kontrol sağlama amacı içerisinde olduğunu belirtti. Gerekli incelemeler işleme konuldu.

Anne McClein her ne kadar kanuna aykırı bir şey yapmadığını savunsa da NASA, Summer Worden'in Federal Ticaret Komisyonu'na ettiği şikayet sonrası incelemeleri başlattı. Anne McClein Hava Kuvvetleri'nde subay olarak çalışan Summer Worden ile 2014’ te evlenmişti. Çiftin boşanma davaları gelecek ayda sonuçlanması bekleniyor.

West Point askeri akademisinden mezun olan Anne McClein'in, Irak'ta savaş pilotu olarak sekiz yüz saat uçuşu bulunmaktadır. NASA'daki astronot görevine ise 2014 yılında başladı.

HABERE YORUM KAT