1. HABERLER

  2. Birine musakka birine antrikot olmaz demişti! İmamoğlu'nun o videosu kurgu mu?
Birine musakka birine antrikot olmaz demişti! İmamoğlu'nun o videosu kurgu mu?

Birine musakka birine antrikot olmaz demişti! İmamoğlu'nun o videosu kurgu mu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, büyükşehir belediyesindeki ilk mesai gününde İBB çalışanlarıyla çay ocağında geçen diyaloğu medyaya "İmamoğlu'nun İlk icraatı tabldotları eşitlemek" başlıklarıyla gündeme gelmişti. Peki o video kurgu mu

A+A-

İmamoğlu  belediyenin çay ocağının çalışanlarla arasında geçen diyaloğun kurgu olduğu iddia edilmişti. HaberTürk 'Nedir ne değildir' Programının sunucusu  Mehmet Akif Ersoy, o konu hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin mutfak bölümünde çalışanlarla arasında geçen diyaloğun kurgu olduğu iddia edilmişti. Sosyal medyada olay olan videoya ilişkin Habertürk sunucusundan açıklama geldi.

Mesaisinin ilk gününde belediye çalışanlarıyla tanışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mutfak bölümündeki çalışanlarla sohbeti çok konuşuldu, çok tartışıldı...

"BİRİNE MUSAKKA BİRİNE ANTRİKOT OLMAZ" DEMİŞTİ

İmamoğlu, sohbet sırasında yemekte ne olduğunu sorunca ''Musakka var. Sizin için de antrikot'' yanıtı üzerine "Birine musakka, birine antrikot olmaz. Aynı olacak" demişti.

Sosyal medyada da gündem olan ve sıkça paylaşılan bu görüntülerin 'Kurgu olduğu' yönünde iddialar da ortaya atılmıştı.

Ekrem İmamoğlu'nun o videosu kurgu mu?

Habertürk'te yayınlanan 'Nedir ne değildir' programında da söz konusu kurgu iddiaları gündeme geldi. Program sunucusu Mehmet Akif Ersoy, İmamoğlu'nun söz konusu videosuyla ilgili Avukat Mehmet Sarı tarafından ortaya atılan iddialara ilişkin olarak şunları söyledi:

"Sayın İmamoğlu'na hakkını ben de teslim edeyim, az önce İBB Özel Kalem'de çalışan bir arkadaşım bilgileri gönderdi. Yanındaki personelin de ismini soyismini ve fotoğrafını gönderdi. Videodaki görüntülerin tamamı bende var. Soruyu sorduğu kişi İBB Özel Kalemi'nin mutfağında çalışan, daha önce de belediyede lan bir personel. Beylikdüzü'nden gelen değil. Orada bir kurgu ve algı yok, zira menüyü de gönderdiler, hakikaten musakka ve armut vesair yazıyor. Dolayısıyla bu mesele de sizin düşündüğünüz gibi bir mesele değilmiş, burada hakkını vermiş olayım" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT