1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Aras Kargo çalışma saatleri - Aras kargo İletişim
Aras Kargo çalışma saatleri - Aras kargo İletişim

Aras Kargo çalışma saatleri - Aras kargo İletişim

Aras Kargo çalışma saatleri merak ediliyor. Şüphesiz ki Türkiye'de E-ticarettin yaygınlaşmasıyla kargo şirketlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu manada aras kargoda bir gönderiniz ve alıcısı olduğunuz bir ürünüz varsa sizde Aras kargo çalışma saatl

A+A-

Aras Kargo çalışma saatleri ve dağıtım saatleri; Aras Kargo tarafından sunulan kargo hizmetlerinin hangi günler saat kaç ila kaç arasında sunulduğunu gösteren zaman aralıklarıdır.

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Aras Kargo çalışma saatleri, diğer tüm kargo şirketlerinde olduğu gibi Pazar günleri tatil olacak şekilde programlanmıştır. Türkiyenin 81 ilinde toplam 825 şubesi bulunan Aras Kargo çalışma saatleri diğer kargo şirketlerinin de yaptığı gibi hem müşterilerini hem de çalışanlarını memnun edecek şekilde düşünülerek belirlenmiştir.

Bazı durumlarda Aras Kargo çalışma saatleri şubelere göre farklılık gösterebilir. Fakat bu, sık rastlanan bir durum değildir. Aras çalışma saatleri hafta içi her gün tam zamanlı, hafta sonu ise Cumartesi günleri yarım zamanlı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Aras Kargo Dağıtım Saatleri

Aras Kargo dağıtım saatleri veya başka bir deyişle aras kargo teslimat saatleri, Aras Kargo çalışma saatleri ile aynı zaman dilimlerine denk gelmektedir. Aras Kargo tarafından belirlenen bu zaman aralıkları kapsamında gerek kargo gönderimi, gerek kargo teslimatı işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Aras Kargo dağıtım saatleri içerisinde kargonuzun kapıdan alınması için de kayıt oluşturabilir ve herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmadan kargo gönderim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aras Kargo Mesai Saatleri

Aras kargo mesai saatleri, hafta içi sabah 08:30 ile akşam 18:00 saatleri arasında bulunmaktadır.

Yani Aras Kargo, hafta içi her gün 08:30 ­ 18:00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır.

Bu aralıklar dışındaki saatlerde Aras Kargo kapalı olmaktadır. Hafta sonu ise sadece Cumartesi günleri hizmet sunan Aras Kargo mesai saatlerini 08:30 ­ 13:00 arasında olacak şekilde ayarlamıştır.

Aras Kargo çağrı merkezinin mesai saatleri de Aras Kargo mesai saatleri ile aynıdır. Bu saatler dışındaki zaman dilimlerinde Aras Kargo’dan hizmet alınamamaktadır. Pazar günleri ise, tüm kargo şirketleri gibi Aras Kargo da kapalı olmaktadır.

Gün Açılış Saati Kapanış Saati
Pazartesi 08:30 18:00
Salı 08:30 18:00
Çarşamba 08:30 18:00
Perşembe 08:30 18:00
Cuma 08:30 18:00
Cumartesi 08:30 13:00
Pazar

ARAS KARGO İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aras Kargo merkez binası, Rüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuzsultanselim Caddesi No: 2 Aras Plaza Kavacık/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Aras Kargo merkez şubesine 0 216 538 55 00 numaralı telefon veya 216 538 56 52 faks numarasıyla ulaşabilirsiniz.

ARAS KARGO KİMİN

Aras Kargo, Türkiye'de faaliyet göstermekte olan bir kargo şirketidir. 1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama'nın ardından taşımacılıkta da 1989'da faaliyete geçen şirket, Aras Kargo'nun da temellerini oluşturmuştur. Aras Kargo, bugün; 19 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 790 şube, 3000 araçlık filosu ve 8 bin 800 kişilik kadrosuyla, her ay yaklaşık 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren taşımacılık kuruluşudur.

    1994 yılında sektörde ilk olarak acentelik sistemine geçen Aras Kargo, aynı yıl yurtdışı taşımacılığa başlayarak sınırlarını genişletmiştir. Firma tarafından Aras Kargo 2000 Projesi kapsamında, hatasız operasyonel işleyişe sahip olmak hedeflenmiştir.

    2000 yılında el terminallerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, teslimat bilgilerinin anında genel merkeze aktarılması sağlanmıştır.

    2003 yılında Aras Kargo, ilk konveyör sistemini Ankara Transfer Merkezinde faaliyete geçirmiştir. Aynı yıl %35 büyüyerek, Türkiye'nin önde gelen taşımacılık kuruluşlarından Horoz Kargo'yu (bugün Fillo adıyla hizmet vermektedir) satın almıştır.

    2005 yılında Aras Kargo müşterilerine farklı, özel çözümler sunmaya başlamış ve Günaydın Kargo, Güniçi Kargo, Geri Dönüşlü Kargo ve Hediye Kargo hizmetlerinin tanıtımı yapılmıştır.

    2006 yılında Türk Kargo Sektöründeki; hizmet kalitesi, ileri teknolojisi, standartlara uygunluk, yaygın ve geniş ulaşım ağı ile ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi'ne de sahip olan Aras Kargo; "kalite güvence sistemi" altına almıştır.

    Aras Kargo, Tüketici Derneği tarafından verilen Tüketici Kalite Ödülü'nü (2005-2006) ve Tüm Tüketicileri Koruma Derneği'nin (TTKD) gerçekleştirdiği tüketici araştırmasında, kargo taşımacılığı sektöründe Altın Marka Ödülü'nü (2005-2006) üst üste alan tek kuruluş olmuştur.

    2007 yılında 'ESAS'ı (Entegre Servis Ağı Sistemi) hayata geçirmiştir.

    Yine 2007 yılında paydaş ilişkilerinde kaliteyi yükseltmek, verimliliği artırmak, rekabet gücünü korumak ve yönetim sistemine bir yapı oluşturmak amacıyla; Kalite Yönetimi'nin temel Kavramlarının yönetim sistemi biçiminde yaşama geçirilmesinin ifadesi olan “EFQM Mükemmellik Modeli” iş yapma biçimi olarak benimsenmiştir. Bu doğrultuda ilk adım olarak 05.10.2007 tarihinde Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi imzalanmış ve Türkiye Kalite Derneği'nin (Kalder) yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla başlattığı Ulusal Kalite Hareketine katılım sağlanmıştır. Sırasıyla 2008 yılında Mükemmellikte Kararlılık Belgesi, 2009 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız, 2010 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 4 yıldız ve 2011 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız almıştır.

    2009 yılında ‘İhtiyaçlarınız Çeşitlendikçe Hizmetlerimiz de Çoğalıyor' sloganı ile yola çıkarak, ihtiyaca özel çözümleriyle, Uçak Kargo ve Tahsilâtlı Kargoyu hizmete sunmuştur.

    2010 yılında, kargonun gönderici müşteriden alınmasından, alıcı müşteriye teslimatına kadar her noktada, PDA özelliği taşıyan el terminallerinin kullanılmasına başlanmış, Aras Kargo ağına online olarak bağlanabilen el terminalleri sayesinde tüm bilgilerin anında ağa aktarılması sağlanmıştır.

    2011 yılında dosya ayrıştırıcı sistemin kurulmasıyla operasyonel verimlilikte önemli bir adım daha atılmıştır.

Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götüren Aras Kargo, ayrıca 800'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle hizmet vermektedir.

Şirket aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmî sponsorlarındandır. Aras Kargo 2009 yılında, 800 adet koliyi Aras Kargo kamyonuna 16 dakika 38 saniyede yükleyip boşaltarak dünyanın en hızlı yükleme boşaltma yapan kargo şirketi olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girmiştir.

 

 

HABERE YORUM KAT