1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ankara’daki tren kazası davasında tutuklu 3 sanıktan 2’sine tahliye
Ankara’daki tren kazası davasında tutuklu 3 sanıktan 2’sine tahliye

Ankara’daki tren kazası davasında tutuklu 3 sanıktan 2’sine tahliye

Ankara’da yaşanan ve büyük tepkiler çeken Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasında 3’ü tutuklu 7’si tutuksuz yargılanıyordu. Tutuklu bulunan sanıklardan 2’si bugün çıkarıldığı mahkemece tahliye edildi.

A+A-

13 Aralık 2018 Perşembe sabahı Ankara-Konya seferini yapan YHT,  Ankara, Marşandiz istasyonuna giriş yaptığı sırada kılavuz tren ile çarpışmıştı. Yaşanan kazada makinistlerle birlikte toplamda 9 kişi yaşamını yetirmiş, 107 yolcuda yaralanmıştı.

Bu kapsamda kazanın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kazaya yönelik sorumluların cezalandırılması için soruşturma başlatmış ve 10 kişinin ihmali olduğu gerekçesiyle dava açmıştı.

Davanın ilk celsesi bugün görüldü. Davaya tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıklar, kazada ölen vatandaşların yakınları, kazada yaralananlar ve taraf avukatları katıldı.

TUTUKLU 3 SANIKTAN 2’Sİ TAHLİYE EDİLDİ

Tutuklu sanıklar ve avukatları mahkemeye tahliye talebinde bulundu. Savcı mütalaasının ardından ara kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan hareket memuru Sinan Yavuz ve trafik kontrolörü Emin Ercan Erbey’in tahliye edilmesine hükmetti.

Mahkeme ayrıca bir sonraki duruşmayı 24 Ocak 2020 tarihine verdi.

HABERE YORUM KAT