1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ali İhsan Yavuz kendisini savundu! İki gün kala çalışabildim
Ali İhsan Yavuz kendisini savundu!  İki gün kala çalışabildim

Ali İhsan Yavuz kendisini savundu! İki gün kala çalışabildim

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yakından tanıdığımız bir isim Ak Parti’nin Avukat Milletvekili Ali İhsan Yavuz. Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı'nın açtığı yazılı 'arabuluculuk' sınavında başarısızlığıyla gündeme gelmişti. Konuyla ilgili Ali İhsan Yavuz, kendisini savundu.

A+A-

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yaptığı açıklamalarla tanınan AK Parti Sakarya Milletvekili Avukat Ali İhsan Yavuz, Adalet Bakanlığı'nın 24 Kasım’da gerçekleştirdiği yazılı 'arabuluculuk' sınavına katıldı. Bunun üzerine , sınavdan 74 puan alan Yavuz geçer nota erişemedi.

Haberi duyan bazı vatandaşlar sosyal medyada Yavuz’u hedef aldı.

Bunun üzerine Yavuz Anadolu Ajansı’na açıklamalar gerçekleştirdi.

“İki gün kala çalışabildim”

Ali İhsan Yavuz, Arabuluculuk mekanizması 2012 yılında AK Parti  tarafından kurgulandığını ifade ederek, o sınava dahil olduk, yasanın öngördüğü 70 puanı da aştık. Yasa 70 puanı öngörüyor. Velev ki aşamamış olsak bile bunda bir behis yok. Siz de üniversite sınavında aldığınız puanı bugün iki gün hazırlansanız alabilir misiniz? İki yıl veya üç yıl boyunca insanlar hazırlanıyor da onu alıyor. Şimdi biz sizin diplomanızı elinizden mi alacağız?”dedi.

"İtibar suikasti"

Yavuz, vicdan muhasebesinden uzaklaşmış birtakım kesimlerin olduğunu belirterek, “Bütün bunlardan anlıyoruz ki bu birtakım çevreler ısrarla itibar suikastine kalkışmak istiyorlar.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT