1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akit Yazarı Karahasanoğlu, Eski Başbakan Davutoğlu’na fena yüklendi!
Akit Yazarı Karahasanoğlu, Eski Başbakan Davutoğlu’na fena yüklendi!

Akit Yazarı Karahasanoğlu, Eski Başbakan Davutoğlu’na fena yüklendi!

Yeni akit yazarı köşe yazısıyla İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılması hakkında Ahmet Davutoğlu’nu suçladı. Yazı da Erdoğan’ı bitirme planları yapmamasını belirtti.

A+A-

 Yeni akit yazarlarından Ali İhsan Karahasanoğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılması hakkında çok ciddi eleştiriler yaparak bir yazı yazdı. Karahasanoğlu, yazısında Ahmet Davutoğlu’nun kendisinin kim olduğunun bilinip bilinmediğini bu ülkenin başbakanı olduğunu söylemesine kızdı. Davutoğlu’nun arsanın tapusunun kendisinde olduğunu ve ikilenmesi gerektiği laflarına tepkisini belirtti.

Ayrıca Davutoğlu’nun bu sözleri herkesin önünde söylemediğini yüzü olmadığını kendi içinde bunun planlarını yaptığını belitti. Karahasanoğlu, yazısında arsa tapusunun Davutoğlu’nun kendi kurduğu üniversitesine ücretsiz devrettiğini de ekledi. Davutoğlu’nun bir bankaya giderek üniversitenin tapusunu gösterip 300 milyon lira kadar parayı istediğini dile getirdi. Yazıda tüm bunların gizli saklı bir şekilde yapıldığını da anlattı.

Karahasanoğlu, Davutoğlu’nun yaptığı gibi hiçbir zaman hiçbir vakfın devletin arsasını bedava alıp faizle bankadan kredi çekimi yapmadığını açıkladı. Üstelik tüm bunlara rağmen İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılması hakkında Davutoğlu’nun söylemediği laf kalmadığını da ifade etti. Ayrıca kendisini ilkeli olmaya davet ettiğini, muhafazakarlığı satmaması gerektiğini de ekledi. Son olarak da Karahasanoğlu, birkaç tane oy alarak Recep Tayyip Erdoğan’ı bitirmeye çalışma planları yapmamasını söyleyerek sözlerini bitirdi.

HABERE YORUM KAT