1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te akıllara durgunluk veren dilencilik yöntemi!
Pendik'te akıllara durgunluk veren dilencilik yöntemi!

Pendik'te akıllara durgunluk veren dilencilik yöntemi!

Pendik zabıtası ilçe genelinde dilencilere göz açtırmıyor. Ancak her gün Pendik farklı semlerinde dilenciler insanları duygularını istismar ederek dilenmekten vazgeçmiyor. Zabıtalar ekipleri çoğu kez gördükleri manzara karşısında gözlerine inanmıyor

A+A-

Akıllara durgunluk veren son dilencilik olayı Pendik Yenişehir Mahallesi'nde yaşandı. Yolda bebeğiyle dilendiğini gören ekipler kadını zabıta merkezine götürmek için ekip aracına bindirdi.

BEBEK SAHTE ÇIKTI

Bu sırada dilencilik yapan kadının kucağındaki bebeği almak isteyen zabıta memurları, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndü. Kadının kucağında bebek diye taşıdığı şeyin kumaştan yapılmış sahte bebek olduğunu gören ekipler adeta şok oldu.

İnsanların duygularını bu şekilde istismar eden kadına tepki gösteren zabıta görevlileri, dilenci kadına zabıta merkezine götürdü.

PROFESYONEL DİLENCİLİK KONUSUNDA VATANDAŞA UYARI

Ekiplerin yaptığı incelemede ceza kesilen dilencilerin çoğunun organize şekilde ilçe ve şehir dışından minibüslerle geldiği belirlendi. Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halka profesyonel dilencilere karşı uyanık olunması uyarısında bulundu.

Kendilerini aç ve mağdur gösteren profesyonel dilencilerin bu yolla tahmin edilemeyecek kadar büyük gelir elde ettikleri vurgulanırken,  dilencilere yönelik denetimlerin artırılacağı bilgisi verildi.

HABERE YORUM KAT