1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan akademisyenlere sert tepki!
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan akademisyenlere sert tepki!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan akademisyenlere sert tepki!

Ak Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ezine İlçesinde katıldığı bir programda çocukları dağa kaçırılan annelerin, akademisyenler tarafından destek verilmemesine tepki gösterdi.

A+A-

Ak Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çocukları dağa kaçırılan annelerin Diyarbakır HDP il binası önünde devam eden eylemi hakkında akademisyenlere tepki gösterdi. Turan, “Sizler bu zamana kadar akademisyenlerin orada eylem yapan annelere destek açıklamasını gördünüz mü? O kutsal annelere destek olmanız sizi Ak Partili yapmaz ancak sizleri merhametli birer insan yapar, sorumlu birer vatandaş olduğunuzu gösterir” dedi.
Çanakkale'ye bağlı Ezine İlçesinde sivil toplum kuruluşu tarafından gerçekleştirilen Muhtarlar ile bir araya gelen Turan, gündem ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Terör ile mücadele konusunda ayrı bir konsepte giriş yapıldığını belirten Turan, çocukları dağa zorla kaçırılan değerli annelerin 1 haftadan daha uzun bir süredir eylem yaptığını hatırlattı.

Daha önceleri bu tarz konularda annelerin korkarak yaşanan olaylar karşısında ses çıkaramadığını, ancak günümüzde bu tip durumlarda kendilerini rahat bir şekilde ifade edip bu konularda tepkilerini dile getirdiklerini paylaştı.

Yaşanan kaçırma olayı karşısında annelerin “evlatlarımızı verin yoksa sizleri yakacağız” şeklinde verdikleri tepkiler karşısında ne kadar dik durduklarını gösterdiklerini dile getiren Turan, Devletimize meydan okuyup, ayar verircesine sürekli yazı yazan, ilan veren, sözde barış akademisyenleri olarak kendilerini gösteren kişilerden bu konu ile alakalı bir cümle duydunuz mu? diye de sitem etti.

Gerçekleşen toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'nın yanı sıra Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Kaymakamı ile Belediye Başkanı da Katıldı.

HABERE YORUM KAT