1. HABERLER

  2. 32 Ay sonra Hakan Atilla İstanbul'da: Hakan Atilla'yı bakın kimler karşıladı
32 Ay sonra Hakan Atilla İstanbul'da: Hakan Atilla'yı bakın kimler karşıladı

32 Ay sonra Hakan Atilla İstanbul'da: Hakan Atilla'yı bakın kimler karşıladı

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın ABD'deki 32 aylık tutukluluk süresi sona ermesiyle İstanbul'a döndü. Hakan Atilla'yı taşıyan uçak 11:30'da İstanbul'a inerken, Atillayı ailesinin yanında Ekonomi Bakanı Berat Albayrak çiçekle karşıladı.

A+A-

ABD’deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türkiye’ye geldi.

ÇİÇEKLE KARŞILANDI

New York JFK Havalimanı’ndan havalanan Atilla’nın da içinde bulunduğu Türk Hava Yolları’nın TK 2 sefer sayılı uçağı, saat 11.30’da İstanbul Havalimanı’na indi. Atilla’yı VIP terminal girişinde ailesi yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından çiçekle karşıladı. Heyet daha sonra VIP’de bulunan dinlenme salonuna geçti.

Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz’da tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison’a sevk edilmişti.

İLK ARAYAN CUMHURBAŞKANI OLDU

Atilla, İstanbul Havalimanı'nın VIP bölümünde ailesiyle hasret giderirken ilk arayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Erdoğan, Hakan Atilla'yla kısa süreli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

OLAYIN KISA GEÇMİŞİ

Atilla, 27 Mart 2017’de New York JFK Havalimanı’nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla’yı hakkındaki 6 suçlamanın 5’inden suçlu bulmuş, “kara para aklama” iddiasıyla ilgili ise Atilla’nın masum olduğuna karar vermişti.

 

HABERE YORUM KAT